Як і всюди по країні, Чернігів стикнувся з гострим дефіцитом водіїв громадського транспорту. Причини ж звичайно всім відомі: війна, мобілізація, відтік людей в більш спокійні регіони та еміграція закордон.
Експерти галузі прекрасно розуміють цю проблему та намагаються знайти рішення для її подолання
Одним з таких рішень став проект She Drives (https://www.she-drives.com.ua/ ) Міністерства розвитку громад та територій, який націлений на те, щоб залучити жінок працювати водіями автобусів та вантажівок.
Але як виявляється, є в Україні і приватні ініціативи пов’язані з навчання водіїв автобусів
Як передає Портал Чернігова Gorod.cn.ua, приватні перевізники міста готові платити за навчання отримання категорії D, якщо у людини вже є хоча б категорія B чи C.
«Платимо стипендію в розмірі мінімальної зарплати під час навчання. Йдемо на будь-які поступки. Аби тільки водії працювали. Чекаємо і чоловіків, і жінок. Жінки поки не йдуть, але ми дуже на них розраховуємо. Як одна-дві прийдуть, інші підтягнуться,» – каже Володимир Козир, голова Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників.
На підприємстві також передбачені кімнати для проживання іногородніх. Їх чотири, у кожній можуть жити до трьох осіб. Є кухня, туалет і душова. Проживання безплатне. Але такі умови надає лише ДП «Пассервіс».
«Якщо у водія немає житла в Чернігові, ми допоможемо. А ще важлива перевага — працівники отримують бронь від мобілізації, — пояснює Козир. — Головне — бажання працювати».
І це чудовий приклад для комунального перевізника Житомира і інших міст країни
Він показує, що крім того, щоб на кожному кроці розповідати про дефіцит кадрів, потрібно щось ще робити для його подолання, і подібні програми навчання водіїв можуть стати одним зі способів подолання цієї проблем.
Фото: Gorod.cn.ua
Телеграм-канал «Тут є місто»