Понеділок, Квітень 21

Світова католицька спільнота в скорботі — 21 квітня 2025 року у Ватикані помер Папа Римський Франциск. Йому було 88 років. Протягом останніх місяців понтифік перебував у лікарні через ускладнення зі здоров’ям, але до останнього зберігав присутність духу, виступивши навіть із великоднім зверненням до вірян.

Про смерть понтифіка повідомила пресслужба Ватикану Vatican News.

Франциск відійшов у вічність у “Домі святої Марти”, де проживав останні роки свого служіння. В офіційному повідомленні йдеться:

«Папа Франциск повернувся до домівки Небесного Отця».

Бореться до останнього

З 14 лютого 2025 року Папа Франциск перебував під наглядом лікарів. Первинний діагноз — бронхіт — із часом ускладнився, і медики діагностували полімікробну інфекцію дихальних шляхів. У Ватикані офіційно повідомили про “складну клінічну ситуацію”. Незважаючи на тяжкий стан, понтифік виявив силу духу, звернувшись до вірян із великодньою промовою всього кілька днів тому.

Хорхе Маріо Бергольйо: Папа з Аргентини

Папа Франциск, у миру Хорхе Маріо Бергольйо, народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі, Аргентина. Спочатку його життя йшло світським шляхом: він здобув освіту в індустріальній школі за фахом хіміка і працював у харчовій лабораторії, де займався контролем якості продуктів.

У 21 рік Хорхе зробив рішучий поворот у житті — вступив до семінарії. У 1958 році приєднався до ордену єзуїтів, де здобув гуманітарну освіту, згодом викладав літературу й психологію.

Його священницький шлях розпочався у 1969 році. Деякі джерела розповідають, що рішення стати священником було пов’язане з юнацькою історією кохання: Папа нібито казав, що якщо не одружиться з дівчиною Амалією, то стане священником. Батьки дівчини не схвалили їхні стосунки — і хлопець дотримався слова.

Папа нового століття

Франциск став 266-м Папою Римським 13 березня 2013 року, після зречення престолу Бенедиктом XVI. Це був безпрецедентний крок у новітній історії Церкви. Франциск увійшов в історію як перший понтифік із Латинської Америки, перший єзуїт на папському престолі, і перший, хто обрав ім’я Франциск — на честь святого Франциска Ассізького, символа простоти й служіння.

Він став відомий як Папа реформ, соціальної справедливості, захисник бідних і голос миру. Його понтифікат вирізнявся увагою до екології, міжрелігійного діалогу, прав людини та ролі жінки в Церкві. Франциск прагнув зробити Ватикан відкритішим, скромнішим і ближчим до простих людей.

Його духовне лідерство припало на непрості часи — пандемію COVID-19, війну в Україні, гуманітарні кризи в Африці та на Близькому Сході. У всьому світі його цінували за щирість, емпатію та непохитну віру у людяність.

Після Франциска

Смерть Папи Римського Франциска відкриває нову сторінку в історії Католицької церкви. Найближчим часом у Ватикані збереться конклав — зібрання кардиналів, які оберуть нового понтифіка. Водночас, увесь католицький світ і мільйони вірян у різних країнах моляться за упокій душі Папи Франциска — духовного лідера, який запам’ятався своєю мудрістю, добротою та щирістю.

Вічна пам’ять.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version