П’ятниця, Вересень 20

Всесвітній день енергетичної незалежності

10 липня відзначається Всесвітній день енергетичної незалежності (Global Energy Independence Day) – день, присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

Ця подія носить екологічний характер, однак, у сучасному світі її значення набуває все більше політичного й економічного забарвлення. Актуальність енергетичної незалежності для кожної країни стає пріоритетним напрямком розвитку. Ми всі стали свідками енергетичного терору та маніпуляцій країни-терориста росії, не лише щодо України, а й до країн Європи.

Найпоширенішими джерелами енергії є викопні види палива, такі як нафта, газ і вугілля. Однак викопне паливо створює значні проблеми, включаючи деградацію навколишнього середовища, забруднення повітря та води, а також впливає на глобальне потепління. Крім того, вони є обмеженими ресурсами і з часом вичерпуються. Ці виклики спонукали вчених досліджувати відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна, гідроелектрична, ядерна та геотермальна енергія, які можуть поповнюватися природним шляхом.

День племінниць і племінників

10 липня кожного року відзначається неофіційне сімейне свято – День племінниць і племінників. Подію започаткував користувач Facebook у 2010 році. Звісно, ще одне добре й тепле свято, у низці родинних свят протягом року, швидко знайшло свою популярність у суспільстві.

Метою Дня племінниць і племінників є привернення уваги тіток та дядьків до своїх улюблених племінників та залучення до спільного проведення часу.

Скористайтесь можливістю та поспілкуйтесь з рідними людьми, влаштувавши прогулянку чи зателефонувавши їм.

День Ніколи Тесли

10 липня увесь світ відзначає День Ніколи Тесли. Саме цього дня, у 1856 році народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор та винахідник. Йому належать численні винаходи в галузях електрики та електротехніки. Він є автором теорії змінного струму, він створив перший у світі електричний двигун зі змінним струмом, а також зробив багато інших великих відкриттів, які стали вирішальними для розвитку світових технологій.

Цікаво, що 10 липня відзначається також Глобальний день енергетичної незалежності, дата обрана сама на честь Дня Ніколи Тесли.

День народження футбольного свистка

10 липня кожного року власний День народження відзначає футбольний свисток, бо саме цього дня у 1878 році у Великій Британії вперше використали даний інструмент. Подробиці невідомі, проте існує версія, згідно з якою суддею матчу виступив поліціянт. Під час напруженого моменту він скористався власним службовим свистком, що виявилось дуже зручним та ефективним методом впливу на футболістів.

Футбольний свисток спростив спілкування суддів з гравцями. Раніше ж суддям приходилось привертати до себе увагу лише за допомогою голосу чи, наприклад, дзвіночка. Спочатку свистки виготовляли з дерева, пізніше з металу, а згодом перейшли на пластикові.

День «Не наступіть на бджолу»

День пікніка з плюшевим ведмедиком

10 липня кожного року відзначається неофіційне й нетипове, проте позитивне свято – День пікніка з плюшевим ведмедиком (Teddy Bear Picnic Day) . Таку милу подію головним чином відзначають у США, Канаді та Австралії.

Вважається, що свято з’явилось на честь композиції 1907 року – «Teddy Bear’s Picnic» (з англійської перекладається як пікнік плюшевих ведмедів), котра отримала велику популярність. Незадовго до цього, у 1903 році, світ побачив першого плюшевого ведмедика, якого звуть «Тедді».

День вдячності капібарі

День вдячності капібарі (Capybara Appreciation Day) – це свято, яке вшановує найбільшого гризуна у світі, капібару. Щорічно 10 липня цей день присвячений підвищенню обізнаності про унікальність цього напівводного ссавця та його внесок в екосистему. Любителі капібар по всьому світу користуються цією можливістю, щоб поділитися своєю любов’ю до цих товариських, доброзичливих і лагідних створінь, які мешкають переважно в Південній Америці, біля водойм.

Візначення цієї події передбачає обмін контентом на тему капібар у соціальних мережах, освітні програми про середовище проживання та поведінку капібар і навіть пожертви на природоохоронні заходи, спрямовані на захист і збереження цього виду.

День вшанування капібар визнаний різними зоологічними установами та організаціями, що займаються захистом дикої природи, що додає цьому дню чарівності та популярності. Це нагода для людей дізнатися більше про цих істот, зрозуміти їхню важливість у балансі їхніх середовищ існування та відзначити їхні унікальні характеристики, такі як здатність утворювати великі соціальні групи та комфортне існування в оточенні інших видів. Цей день також виявився успішним у заохоченні людей поважати всю дику природу і виховувати почуття відповідальності за навколишнє середовище.

День пам’яті преподобного Антонія Києво-Печерського

 192-й день року

 До кінця року – 174 дні

 Схід сонця 04:56

 Сонце в зеніті 13:03

 Захід сонця 21:10

 Тривалість дня 16:13

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version