П’ятниця, Вересень 20

Вознесіння Господнє

На шостому тижні після Воскресіння Христового християни відмічають одне з найважливіших церковних свят – Вознесіння Господнє (народна назва — Вшестя). Воно завжди припадає на четвер.

У 2024 році Вознесіння Господнє в Україні відзначається 13 червня. Ця дата залежить від дати Великодня в цьому році.

Після свого Воскресіння з мертвих, Ісус Христос протягом сорока днів перебував серед своїх учнів, зміцнюючи їхню віру та готуючи до прийняття благодаті Святого Духа. У цей період Він являвся апостолам і говорив з ними, продовжував навчати їх про Царство Небесне. Кожне з’явлення Христа приносило втіху і надію його послідовникам, адже вони бачили, що їхній Учитель дійсно переміг смерть.

На сороковий день після Воскресіння, Христос зібрав своїх апостолів на горі Елеон поблизу Єрусалиму. Це місце мало особливе значення, адже тут часто молився Ісус, і саме тут почалися його страждання напередодні розп’яття. На цій священній горі Спаситель дав своїм учням останні настанови, закликаючи їх іти у світ, навчати всі народи та хрестити їх в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Він пообіцяв, що буде завжди з ними, і благословив їх.

Після цього Ісус почав підніматися на небо, і апостоли спостерігали за цим дивом. Хмара огорнула Христа, і Він зник з їхніх очей. У цей момент з’явилися два ангели в білому вбранні, які сказали апостолам: «Чому ви стоїте і дивитеся на небо? Ісус, який був взятий від вас на небо, прийде так само, як ви бачили його, що відходив на небо». Ці слова стали для учнів великим утішенням і надією на майбутнє повернення Спасителя.

Після Вознесіння апостоли, радіючи, повернулися до Єрусалиму. Вони залишалися у храмі, молячись і славлячи Бога, очікуючи на зішестя Святого Духа, як обіцяв їм Христос. Ці дні були сповнені духовного піднесення та єднання.

День визволення Маріуполя від російських окупантів

13 червня кожного року Україна відзначає важливу подію – День визволення Маріуполя від російських окупантів у 2014 році. Саме цього дня у 2014 році українське військо здійснило операцію, внаслідок якої російські окупаційні війська втратили контроль над містом Маріуполь.

Штурм зі сторони Збройних Сил України розпочався о 5 годині ранку, за кілька годин українці успішно взяли штаб бойовиків (банк на Грецькій вулиці). В результаті операції було ліквідовано декілька сепаратистів, два десятки взяті в полон та стільки ж змогло втекти. Того ж дня, опісля перемоги над бойовиками, українці повісили державний прапор над міською радою.

Навесні 2022 Маріуполь знову став місцем жорстоких боїв, в яких себе покрили славою бійці полку “Азов”, морпіхи, прикордонники та поліцейські. Український гарнізон міста майже три місяці стримував переважаючі сили російських окупантів, даючи час для стабілізації ситуації на інших ділянках фронту. Незважаючи на тимчасову окупацію, Маріуполь завжди буде українським!

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

13 червня кожного року світ відзначає молоду, проте важливу подію – Міжнародний день поширення інформації про альбінізм. Відповідну дату встановила Організація Об’єднаних Націй у 2015 році.

Альбінізм (гіпопігментація) – це вроджений дефект, котрий полягає у частковій (вітиліго) чи повній відсутності пігменту шкіри, волосся та очей (меланіну). Людей з таким порушенням називають альбіносами. Вони мають червоний колір очей, нерідко проблеми із зором, дуже світлу шкіру та волосся.

 День швейної машини

Щорічно 13 червня увесь світ відзначає свято з нагоди одного з найважливіших винаходів – День швейної машини. День 13 червня 1790 року, коли в Великобританії була запатентована перша швейна машина, увійшов в історію. Адже цей винахід став надзвичайно важливим у розвитку текстильної промисловості, а швейна машинка з того часу стала неодмінним атрибутом кожної вправної господині.

День народження шпильки

Щорічно 13 червня власний день народження відзначає відома кожному застібка з проволоки – шпилька – День народження шпильки. Саме цього дня у далекому 1825 році американський винахідник на ім’я Волтер Хант отримав патент на шпильку.

Світ гарно сприйняв новацію, її донині активно використовують як у ролі прикраси, так і у якості застібки. Крім того, деякі люди носять шпильку задля захисту від пристріту.

Міжнародний день метання сокири

Щорічно 13 червня відзначають Міжнародний день метання сокири (International Axe Throwing day). Цей день присвячений змаганням з метання сокири, який передбачає метання сокири в ціль, намагаючись влучити в яблучко. Метання сокири виникло як розвага лісорубів, а зараз стало популярним видом спорту в усьому світі. У цей день люди святкують, відвідуючи місця метання сокир або організовуючи власні заходи з друзями та родиною.

Всесвітній день софтболу

Щороку 13 червня відзначається Всесвітній день софтболу (World Softball Day). Цей день присвячений софтболу, який є різновидом бейсболу, в який грають із більшим м’ячем і меншим полем. Софтбол вперше був винайдений у Сполучених Штатах наприкінці 19 століття, але з тих пір він поширився по всьому світу та став популярним видом розваг для людей різного віку та рівня кваліфікації. У цей день люди грають у софтбол з друзями та родиною або відвідують місцеві ігри та заходи.

Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій

Щороку 13 червня відзначається Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій (International Community Association Managers Day). Цей день присвячений визнанню важливої роботи керівників громадських об’єднань, які відповідають за управління та утримання спільного майна, такого як кондомініуми, таунхауси та кооперативи, житлові комплекси. Менеджери громадських об’єднань відіграють важливу роль у забезпеченні безперебійної роботи цих об’єктів, обробляючи все – від фінансового управління до запитів на обслуговування та ремонт. У цей день люди дякують керівникам своїх громадських об’єднань за їх наполегливу працю та самовідданість.

Всесвітній день бамії

165-й день року

До кінця року – 201 день

 Схід сонця 04:43

 Сонце в зеніті 12:58

 Захід сонця 21:12

 Тривалість дня 16:28

Інформація з сайту «DayToday. А що сьогодні?»

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version