П’ятниця, Вересень 20

Івана Купала

Свято Івана Купала відзначають 24 червня (7 липня), у день літнього сонцестояння. За Юліанським календарем його святкували 24 червня, за новоюліанським календарем ми знову відзначаємо свято Івана Купала, як і наші пращури. Варто сказати, що цю дату відзначають у багатьох країнах світу, проте свято носить інші назви. Наприклад, у цей день шведи святкують як «Середину літа», у Франції («Святий Жан») та Болгарії («Яновден»). День полум’я та вогняний день відзначається албанцями та словенцями відповідно. Та навіть попри різні назви багато обрядів та звичаїв у різних народів співпадають. Розглянемо основні традиції цього свята, яке з 2024 року в Україні знову буде відзначатися 24 червня.

Свято має давню історію та є поєднанням язичницьких обрядів зі святом Івана Хрестителя, який був Предтечею Ісуса Христа. Попри сучасне християнське підґрунтя, свято зберегло багато архаїчних обрядів, а саме: пісні про Івана Купайла, обряди з вогнем та водою тощо.

Після хрещення Русі князем Володимиром, сакральне значення язичницьких обрядів отримало легшу, ігрову форму. Свято Купайла, яке раніше було одним із найголовніших релігійних аспектів поклоніння богам Сонця та Неба, з 17 століття отримало забарвлення розважального молодіжного дійства.

Різдво Іоана Предтечі, хрестителя Господнього

Кожен рік 24 червня (7 липня) усі православні України святкують Різдво Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. Цього дня віряни згадують та шанують пам’ять Івана Хрестителя – одного з найбільш шанованих святих, попередника Ісуса Христа (від цього його називають Предтечею) та його хрестителя.

Народився Пророк Іван у родині священика Захарії та його дружини Єлизавети, яку вважають родичкою матері Ісуса, приблизно за півроку до народження Христа (6-2 роки до Різдва Христова за визначенням істориків). Народження Івана та його подальше життя можна назвати божою милістю. Батьки його були на той момент вже старими, а часи, в які він народився, були страшними: Івану вдалося вижити під час масового вбивства новонароджених в Віфлеємі за наказом Ірода Великого.

І все це недарма, тому що саме Івану було вготовано передбачити пришестя Сина Божого, саме він повинен був впізнати його серед інших людей та розповісти всім про його появу, а потім хрестити Ісуса Христа в водах Йордану.

Міжнародний день феї

24 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день феї (International Fairy Day). Це свято для кожного малого та дорослого, що вірить у світ фей. А також це можливість поринути у глибоку історію, народний фольклор та традиції, у яких феї завжди були не тільки невіддільною частиною, але й головними героїнями.

Міжнародний день феї – це казкова подія, що вшановує чарівний світ фей та міфічних істот. Цей день присвячений фантазії, творчості та багатому фольклору, що оточує цих чарівних істот.

День басейну

24 червня кожного року світ відзначає неофіційне, проте дуже позитивне свято – День басейну, але більш точна назва свята День плавання по колу (Swim a Lap Day). Ця подія пропонує ідеальне рішення класичної літньої дилеми: як потренуватися, не спітнівши і водночас залишаючись прохолодним. Але це свято не лише спортивне, оскільки плавання – це задоволення для всіх.

Походження Дня басейну невідоме, але плавання як вид спорту з’явилося тисячі років тому у стародавніх греків і римлян. Ці цивілізації будували прекрасні штучні басейни для тренувань спортсменів, проведення військових навчань і просто для відпочинку. Про це свідчать картини і манускрипти тієї епохи. Інші приписують винахід плавання стародавнім японцям, зазначаючи, що вони проводили змагання з плавання ще за 36 років до нашої ери, задовго до того, як плавання стало західним видом спорту.

Плавання виникло як змагальний вид спорту в Англії в 1800-х роках, а перший чемпіонат з плавання відбувся в Австралії в 1846 році, який став щорічним.

День Святого Духа

Неділя всіх святих

В першу неділю після перехідного свята «П’ятидесятниця», а саме на 8 тиждень після Великодня, відзначається Неділя всіх святих. З’явилось це християнське свято у кінці IV – на початку V століть.

У 2024 році Неділя всіх святих відзначається з 24 червня по 30 червня.

У проповіді Іоанна Златоуста згадується про «усіх святих, по всьому світі постраждалих», у якій згадується день святкування, ідентичний тому, що існує у наші дні. На першу неділю за Днем Святої Трійці призначили святкування пам’яті усіх святих Студійський та Єрусалимський Типікони.

Православна церква вшановує усіх святих як вірних слуг, угодників та друзів Бога.

176-й день року

До кінця року – 190 днів

 Схід сонця 04:45

 Сонце в зеніті 13:00

 Захід сонця 21:15

 Тривалість дня 16:30

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version