П’ятниця, Жовтень 18

День есперанто

Есперанто — штучно створена міжнародна мова, на яку в кінці XIX  — на почату XX століть покладалися великі надії. Маючи цікаву історію виникнення й розвитку, вона мала зупинити ворожнечу між різними націями та поєднати мирний світ у єдине ціле. На жаль, тоді есперанто змогла стати лише захопленням інтелігентів та ідеалістів. Проте через роки мова не зникла й не забулася, і зараз, у цифровому світі, переживає своє нове відродження. З метою популяризації інтернаціональної мови в світі створено спеціальне свято — День есперанто, який відзначається щороку 26 липня. Саме цього дня в далекому 1887 році  з друку вийшов перший підручник з есперанто.

День системного адміністратора

Кожного року останньої п’ятниці липня відзначається неофіційне професійне свято – День системного адміністратора (System Administrator Appreciation Day) або День вдячності системному адміністратору. Таку подію започаткував системний адміністратор з США на ім’я Тед Кекатос.

У 2024 році День системного адміністратора припадає на 26 липня.

Робота системного адміністратора полягає у піклуванні про функціонування комп’ютерів, мережі та програмного забезпечення.

День сисадміна має за мету привернення уваги суспільства до цієї професії, подяку сисадмінам за їхню важливу діяльність.

День парашутиста

26 липня кожного року в Україні відзначається неофіційне професійне свято – День парашутиста (скайдайвера). Таку подію було започатковано у 1930 році.

Парашут – це спеціальний пристрій для незагрозливого спуску з великої висоти. Скайдайвінг – екстремальний авіаційний спорт, що полягає в стрибках, польотах та виконанні різноманітних трюків на парашуті.

Винахідником парашута визнано Леонардо да Вінчі, котрий намалював ескізи цього пристрою ще у 1485 році. Британський парашутист Адріан Ніколас довів цей факт у 2000 році, побудувавши парашут за малюнками да Вінчі та здійснивши на ньому успішне приземлення. Парашут у сучасному вигляді з’явився завдяки Луї-Себастьєну Ленорману під кінець 18 сторіччя.

Міжнародний день збереження мангрових екосистем

Всесвітній день тофу

Всесвітній день тофу (World Tofu Day), що відзначається щорічно 26 липня, присвячений тофу – рослинному заміннику м’яса та молочних продуктів, таких як сир, що виготовляється з соєвих бобів. Цей день відзначається для того, щоб відсвяткувати та популяризувати споживання тофу як основного продукту харчування, особливо серед веганів та вегетаріанців. Тофу – це суперпродукт, який є фаворитом серед прихильників здорового харчування у всьому світі, завдяки багатому вмісту білка та інших корисних поживних речовин.

День «В один голос»

День «Все або нічого» або День крайнощів

26 липня кожного року відзначається неофіційне жартівливе свято – День «Все або нічого» або День крайнощів (National All or Nothing Day).

Метою Дня «Все або нічого» є залучення людства до рішучості та подолання страхів. Невизначеність нерідко заважає жити повноцінно та насолоджуватись моментом. Адже нерішуча людина постійно вагається та обдумує кожен крок.

26 липня – чудова можливість замислитись над своїми справжніми мріями та все ж таки наважитись на те, що давно відкладали (чи остаточно відмовитись від якоїсь ідеї). Не відмовляйте собі у приємностях (прогулянка, смачний пиріг, гарна сукня, похід у ресторан, катання на роликових ковзанах тощо).

День Незалежності Республіки Ліберія

День дяді та тьоті

Щорічно 26 липня відзначається маловідоме, але дуже позитивне сімейне свято – День дяді та тьоті (Aunt and Uncle Day ). Подія активно святкується в США, Мексиці й Колумбії.

Ця подія – родинне свято, що вшановує та відзначає унікальні стосунки, які ми маємо з нашими тітками та дядьками. Ці дні присвячені вшануванню любові, веселощів, сміху та неймовірних спогадів, які наші тітки та дядьки приносять у наше життя. Цей день дає можливість висловити нашу вдячність цим особливим членам сім’ї, які часто займають надзвичайне місце в наших серцях.

Тьотя та дядя – це близькі родичі для своїх племінників, вони нерідко беруть безпосередню участь у вихованні. Роль дяді та тьоті в багатьох випадках недооцінена.

День незалежності Мальдівів

Міжнародний день обізнаності про хворобу Гоше

Міжнародний день обізнаності про хворобу Гоше (International Awareness Gaucher Day) відзначається у всьому світі 26 липня. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про хворобу Гоше, небезпечне для життя аутосомно-рецесивне захворювання, відоме як порушення накопичення лізосом (хвороба накопичення ліпідів). День був заснований Європейським альянсом Гоше (EGA) з метою підвищення обізнаності про хворобу Гоше.

День холістичної медицини

День холістичної терапії (Holistic Therapy Day), що відзначається щорічно 26 липня, – це день, присвячений визнанню та вшануванню холістичної терапії. Ця форма терапії розглядає людський організм як синергію розуму, тіла і душі, прагнучи досягти гармонійного балансу між усіма елементами буття. На відміну від сучасної медицини, холістична терапія не розглядає недугу чи хворобу як ізольовану проблему. Натомість вона вважає, що кожна істота є поєднанням її фізичного, розумового, емоційного та духовного аспектів, і рекомендує комплексне лікування, яке розвиває всі ці аспекти.

День холістичної терапії – це свято здоров’я цілісної людини.

208-й день року

До кінця року – 158 днів

 Схід сонця 05:16

 Сонце в зеніті 13:04

 Захід сонця 20:52

 Тривалість дня 15:36

Інформація з сайту «DayToday. А що сьогодні?»

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version