Неділя, Жовтень 6

Всесвітній день боротьби з харчовою алергією

8 липня щорічно у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з харчовою алергією (World Food Allergy Day). Головна мета впровадження – звернути увагу людей до актуальної проблеми поширення захворювання та його профілактики і лікування. З огляду на високу поширеність алергії, яка постійно зростає, медичні працівники наголошують на важливості профілактики, діагностики та лікування.

Деякі джерела вказують, що 8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією (World Allergy Day).

Вперше поняття «алергія» з’явилося у 1906 році завдяки австрійському лікарю Пірке. Згідно з даними ВООЗ, алергія розповсюджується дуже стрімко. Ще на початку XXI сторіччя від цієї хвороби страждав кожний десятий дорослий мешканець планети та кожна четверта дитина, у 2021 році від алергії страждає кожен третій мешканець планети.

Термін “алергія” походить від грецьких слів “алос” і “ергос”, що означає “інший” і “реакція” відповідно. Таким чином, алергія описується як надмірна імунна реакція на речовину, відому як алерген, яка зазвичай є нешкідливою.

За даними Всесвітньої алергологічної організації (WFO), 20% населення планети страждає від тієї чи іншої форми алергічного захворювання, яке часто починається в дитинстві, але також вражає і дорослих. Понад 200 продуктів харчування були визначені як потенційні алергени. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нещодавно спрогнозувала, що до 2050 року половина населення планети буде страждати від того чи іншого виду алергії.1

Однією з основних причин харчової алергії є проникність кишківника. Коли слизова оболонка кишечника змінюється через дисбактеріоз або запалення, клітини кишечника дозволяють макромолекулам потрапляти в кров. Імунна система розпізнає ці макромолекули і виробляє проти них антитіла, що призводить до алергічної реакції на певні харчові молекули.

Профілактика харчової алергії полягає в тому, щоб уникати дисбактеріозу кишечника, який спричиняє проникність слизової оболонки.

Всесвітній день викриття

Всесвітній день викриття (World Disclosure Day) або Всесвітній день розкриття інформації – це ініціатива, що запрошує людей і організації з усіх країн підтримати офіційне визнання світовими урядами позаземної присутності, що впливає на людську расу. Ця подія, що відзначається 8 липня, є частиною зростаючого міжнародного руху за правду, що прагне пролити світло на численні проблеми, приховані за стінами секретності. Мета Всесвітнього дня розкриття інформації – надати людям і організаціям можливість об’єднатися, заявити про своє право знати і вимагати розкриття космічної правди, яку приховують їхні уряди.

День бодіарту

Бодіарт –  мистецтво розпису оголеного або практично оголеного людського тіла. Засновник та промоутер цього свята – художник з Нью-Йорку Енді Голуб. Як він сам розповідає у своїх інтерв’ю, Body Painting Day – свято самовираження та  мистецтва, яке робить світ кращим, даруючи людям позитивні емоції та виключно користь. Так, художники мають можливість продемонструвати свою творчість, моделі отримують шанс ще раз усвідомити та переконатися в красі свого тіла, а люди – змогу насолодитися  мистецтвом та творчими роботами. 8 липня у Нью-Йорку проходить гучний фестиваль бодіарту, на якому отримати малюнок на тілі може кожен охочий.

Міжнародний день міських дзвонарів

 Міжнародний день міських дзвонарів або глашатаїв (International Town Criers Day), що відзначається у другий понеділок липня кожного року, вшановує історичну роль міських глашатаїв у громадах по всьому світу. Багато хто може здивуватися, дізнавшись, що існує таке свято і професія у сучасному світі.

Ця подія створена, щоб вшанувати роль міських глашатаїв – архаїчного терміну і професії, з якою багато хто може бути не знайомий. Міський глашатай, якого ще називали дзвонарем, був чиновником при королівському дворі або державній владі. Їхнім обов’язком було привертати увагу публіки на вулицях, щоб зробити офіційні заяви чи декларації. Ця роль, що вимагала вміння керувати увагою великого натовпу, безумовно, не підходила для людей зі слабкими нервами. Що ж до сучасного аналога “міського глашатая”, то це нагода для роздумів!

190-й день року

 До кінця року – 176 днів

 Схід сонця 04:54

 Сонце в зеніті 13:03

 Захід сонця 21:11

 Тривалість дня 16:16

Інформація з сайту «DayToday. А що сьогодні?»

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version