Або як, прикриваючись патріотизмом, міська рада руйнує центр Житомира.

Вже неодноразово піднімалося питання стосовно заборони проїзду транспорту по пішохідній частині вулиці Михайлівській в Житомирі.

Як завжди, все починалося з яскравих гасел та патріотичного настрою. Але дуже швидко все змінилося. З’ясувалося, що «патріотизм це вам не просто так, а ним потрібно займатися». Тобто виконувати елементарні закони. До речі, більшість правил встановили саме депутати Житомирської міської ради.

Але депутатам Житомирської міської ради просто ніколи вгору глянути. То радник міського голови Олександр Черняхович на Мальдівах відпочиває, то сам міський голова до армії зібрався, але чогось його туди нібито брати не хочуть. Тобто хочуть, але за фахом – тобто в танк. А ви колись Сухомлина в танку бачили? Отож…

А колись Європейська площа виглядала інакше…

Тому поки Сергій Іванович святкує свій день народження разом з депутатами міської ради, які просто ховаються від тюрми десь в штабах, його заступниці продовжують руйнувати центр міста – вулицю Михайлівську.

Але коли ви підійдете до начальниці управління молоді та спорту Ірини Ковальчук та задасте питання, чому саме на Михайлівській потрібно робити цей безлад під прикриттям патріотизму та виховання молоді в правильному русі, вона вам відповість, що взагалі просто повз проходила, а тут нібито якась жахлива чи то волейбольна, чи то баскетбольна федерація приїхала і заявила, що саме на Михайлівській хочуть робити свято і ніде більше. А така слабка, тендітна дівчина хіба може дати відсіч нахабним чоловікам у спортивній формі? Звісно ні! А наш поважний міський голова тим часом на фронті разом зі своїми побратимами, яких ще дивом не посадили, кує нашу Перемогу в штабних підвалах.

Вже і раз, і два наїжджали автівки на подарований Житомиру фонтан, який змонтували з горем навпіл прямо на Європейській площі. До речі, офіційно, площа має назву Європейська, але жодної адресі за нею немає. Тобто Європа без адреси. Ну, так, «чисто по-Житомирськи».

Так, напевно, той меценат вже неодноразово згадував біблійний вислів: «не метайте бісер перед свинями». А то подарував дорогу іграшку для мерії, а злі житомиряни так намагаються до Європи потрапити, що ледь не щотижня по цьому фонтану автівками їздять.

Те, що, де-факто, фонтан вже працювати не буде, ніхто не заперечує. Але грошики все одно виділяти потрібно.

До того ж міська рада в особі міського голови пообіцяла, що Михайлівську вулицю, перлину та родзинку нашого міста ніколи не «зґвалтують колеса ворожого автопрому». Але всі вже звикли до того, що обіцянка нашого мера, це звичайнісінька цяцянка, тож Михайлівську регулярно ґвалтують в самому прямому сенсі цього слова.

Кожного дня купа машин їздить по пішохідній частині, не звертаючи уваги на містян, які відпочивають. «Повстання машин» почалося саме на Михайлівскій. Але ми його, як і Скайнет в Термінаторі, вчасно не побачили, тому зараз знаходимся в залізній окупації.

Протягом всього двох годин автору цих стрічок вдалося чотири рази (!!!) викликати патрульну поліцію, яка двічі наклала штраф по 340 грн за проїзд по пішохідному тротуару. Ще у двох випадках водії просто зникли з місці події. Але чудеса китайського ширвжитку у вигляді мобільного телефону з фотокамерою ретельно зафіксували номери та ознаки злочинів, про що також були подані заяви до поліції за телефоном 102. Тож, чекаємо на відповідь від правоохоронців.

До, речі, на Європейській площі, нібито зовсім по-європейськи має працювати купа камер відеоспостереження. Але з’ясувати, наскільки велика ця купа, не вдалося. Навіть операторка лінії 102 заявила, що по камерах неможливо встановити номер та визначити швидкість руху. Питання: а навіщо вони тоді там встановлювалися, якщо нормально не працюють, а купу грошей витратили? Чи, можливо, гроші витратили, а камери відеоспостереження купити забули? Тоді вже питання знову переадресовуємо до правоохоронних органів.

Щодо того, як визначити швидкість руху по відео з камери відеоспостереження, то заначимо, що спочатку всі верещали, що в школі важка програма, потім почали верещати, що вакцини викликають в людей підключення до мобільної мережі Інтернет, звідки ними керують чи то Світовий уряд, чи то Ілон Маск особисто силою думки. Тому і не можуть «експерти» визначити швидкість руху автівок. Даємо безкоштовну пораду: на кожному відео з камер обов’язково є таймінг, тобто визначається час зйомки. Якщо відома відстань, то віднімаючи кінцевий час від початкового, ми можемо встановити, за який час автівка подолала цю відстань. Що і буде визначатися як швидкість руху. Дуже сумно, але більшість сучасних «експертів» чомусь взагалі про це не в курсі.

Зате водії в курсі власних прав. Щодо обов’язків, то вони також не «в курсі», а ось заявити, що подадуть на журналіста в суд, то будь ласка. Хочемо розчарувати таких «охочих». Адже у даному випадку журналіст здійснював свої обов’язки. А дії водіїв, до того ж, погрози в бік журналістів, кваліфікуються за 171-ю статтею Кримінального кодексу України, що передбачає «покарання від штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, до  обмеження волі на строк до п’яти років». Ну, так ще кілька «плюшок» для особо буйних по інших статтях Кримінального кодексу.

Тому, шановні водії! Не їздіть по Михайлівській! А беріть краще приклад зі Львова. Там виготовили найбільшу в Україні Конституцію з.. кексів. Конституцію виклали із 3400 кексів та печива. Таким чином, виріб офіційно зафіксували у Книзі рекордів України. А потім традиційно все зжерли.

У Львові зжерли Конституцію. Боже! Наскільки ж це символічно! Тільки не кажіть про це житомирській владі, інакше вони весь Житомир остаточно зжеруть.

Автор: Руслан Мороз, спеціально для житомирських ЗМІ.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version