Середа, Листопад 27

Згідно з даними Центру громадського здоровʼя МОЗ України, близько 30% людей в Україні не знають про свій позитивний ВІЛ-статус. Окрім цього, в Україні щорічно реєструють близько 400 тисяч нових випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Врятувати життя може єдине: вчасна діагностика. На Житомирщині можна протестуватися безплатно, конфіденційно та всього за 15 хвилин.

Через війну в Україні ризик поширення туберкульозу, вірусних гепатитів, ІПСШ та ВІЛ збільшився. Зокрема, через масову міграцію, випадки сексуального насилля і збільшення попиту на послуги комерційного сексу, проходження військової служби великою кількістю людей у складних умовах, збільшення кількості оперативних втручань і травм, зрештою, через загальне зниження імунітету в більшості українців та українок.

 І нехай багатьом усе ще здається, що «ВІЛ – це не про мене», невтішна статистика доводить, що це не так. Один контакт без контрацепції або з людиною з зі статусом, який невідомий партнеру, так само як єдиний у житті експеримент із наркотичними речовинами, можуть бути вирішальними. Аби бути впевненими у своєму статусі, кожен і кожна з нас мають тестуватися принаймні раз на рік. А хто перебуває у групах ризику – хоча б раз на пів року», – пояснює консультантка БФ «Нехай твоє серце б’ється» Марія Піджара, яка понад 8 років працює щодня з сотнями людей надаючи послуги консультування та тестування.

У групах найбільшого ризику:

– люди із ризикованою поведінкою (найпоширенішим методом інфікування є сексуальний контакт і водночас статистика свідчить, що 44 % людей не використовували презерватив під час останнього сексуального контакту, 31,5 % мали статеві контакти з випадковим партнером/кою упродовж останніх 12 місяців, 31% не знають ВІЛ-статусу свого останнього випадкового партнера, 23% не мають постійного статевого партнера, 13% мають постійного статевого партнера з невідомим ВІЛ-статусом)

– надавачі/надавачки секс-послуг та їхні клієнти/клієнтки

– чоловіки, які практикують секс із чоловіками

– люди, які вживають інʼєкційні наркотики

У БФ «Нехай твоє серце б’ється» кожна людина можна отримати конфіденційну консультацію щодо сексуального здоров’я, профілактики й лікування соціально значущих захворювань. За потреби безплатно видають презервативи, лубриканти й оральні тести, а також консультують щодо безпечної статевої поведінки та способів запобігання передачі ВІЛ та інших статевих інфекцій, надають дотестове та післятестове консультування, проводять скринінгові опитування на ризиковану поведінку, надають консультації психолога за потреби.

Знайти найзручніший пункт для тестування можна на сайті #ТЕСТПоруч та за адресами (попередньо домовившись про візит):

Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, (10:00-17:00), телефонуйте або пишіть: 095-133-49-70 

Звягель, вул. Військової доблесті,  22,(10:00-16:00), телефонуйте або пишіть: 063-34-975-76 

Коростень, вул.Михайла Грушевського, 7 (9:00-15:00), телефонуйте або пишіть: 097-177-72-77

Бердичів, вул. Здоров’я, 1 (9:00-15:00), телефонуйте або пишіть: 096-32-464-21.

Також тест можна замовити онлайн безоплатно, заповнивши коротку форму ось тут.

«Як показують дослідження і багаторічна практика, єдиною перешкодою для проведення тесту на ВІЛ є страх дізнатися правду про свій статус. Але хіба ж не страшно жити, не знаючи правди про себе і рідних? Наважитися на тестування може бути не просто, але ми тут для того, щоб допомогти: як до першої діагностики, так і під час та за потреби – опісля», – зазначає координаторка проєкту БФ «Нехай твоє серце б’ється» Наталія Абдулкадирова.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version