Субота, Вересень 28

Депутат Житомирської мської ради від партії «Батьківщина» Сергій Пидюра почав будівництво павільйону по вулиці Хлібна, 18а. Торгівельний заклад «втулили» між двома житловими будинками у самісінькому центрі міста, проти обурення житомирян.

У січні 2024 року мешканці будинків по вулиці Хлібна, 16 та Хлібна, 18 звернулися до Житомирської міської ради з приводу депутатської забудови. Тоді міський голова Житомира Сергій Сухомлин створив робочу групу щодо даного питання. А вже у березні у мерії знайшли «крайніх» і звернулися до прокуратури із проханням дати висновок, наскільки забудова є законною. Це все робилося з величезним апломбом, буцімто «ось бачте, міськрада чує голос житомирян». Та не минуло і 3 місяців, як по вулиці Хлібній, 18а почалося будівництво.

Виникає питання: якщо міська рада хотіла прозорості і винесла це питання у публічну площину, то чому висновок прокуратури залишився таємницею для містян? Для нас, журналістів «Житомир Щодня», лишається загадкою, наскільки прокуратура законодавчо може визнавати забудову законною чи ні. Для цього у державі є інші органи. Як мінімум, Держгеокадастр, Державна архітектурно-будівельна інспекція та департамент містобудування та земельних відносин. Претензії у прокуратури можуть виникати хіба на етапі сумнівності приналежності земельної ділянки.

Однак, як показує практика, робочу групу або комісію мер Житомира створює в основному для затягування часу. Така доля спіткала, наприклад, будівництво багатоповерхівки по вулиці Хлібна, 22, Велика Бердичівська, 50а та АЗС на проспекті Незалежності. Попри протести та обурення, дуття губ та махання пальчиком міського голови, новобудови таки з’явилися там, де і планувалося. Не виняток і торгівельний комплекс пана Пидюри…

Останнє будівництво цілого голови фракції «Батьківщина» Пидюри по вулиці Грушевського біля ТЦ «Олді» теж було пов’язане зі скандалом. Не кажучи вже про те, що своє депутатство пан Пидюра теж перекупив. Під час балотування у міську раду Сергій Пидюра йшов під номером 4 у списку «Батьківщини». Втім за результатами волевиявлення у міськраду «зайшли» лише 3 депутати від цієї партії. Третім у списку кандидатів був директор ЗОШ №10 Олександр Величко. Після недовгих «вмовлянь» Величко відмовився від мандата, поступившись своїм місцем Пидюрі. Таке «вмовляння» обійшлося нинішньому керівнику фракції «Батьківщини», за інформацією «Житомир Щодня», у 25 тисяч доларів США.

Через дорогу від новобудови по Хлібній, 18а знаходиться ще одна скандальна будівля. Її власник ‒ екс-депутат міської ради Михайло Боровський.

Під час встановлення його павільйону у нього так само виник конфлікт із мешканцями прилеглих будинків. Правдами-неправдами його вдалося владнати. До речі, робоча група Житомирської міської ради тоді так само «замилювала очі» містянам. Питання вирішилося саме собою, коли каденція Михайла Боровського завершилася і прокуратура визнала депутатську забудову незаконною. Однак ліквідувати її не можуть і досі. І коли відповідні органи зможуть забезпечити виконання рішення суду лишається таємницею за сімома печатками.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version