Четвер, Квітень 24

Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера стала більш доступною для людей на кріслах колісних. Під час фестивалю «Музика вільного народу» пройшло відкриття і тестування пандусу, сучасного ліфту, туалетної кімнати та глядацьких місць на першому ярусі. Перевірку доступності зробили депутатка Житомирської міської ради Неля Ковалюк і членкиня ГО «ЖОГОЛІ «Молодь. Жінка. Сім’я.» Галина Безпалюк.

Хочеться наблизитися до культури. Я дуже тішуся, коли в Житомирі стає більше доступних культурних місць. Для людей на кріслах колісних у нас облаштований кінотеатр ім. І. Франка. Туди я сама приходжу і кайфую, хай не все ідеально зроблено, але для мне воно доступно. У філармонію їздила з братом, він фізично допомагав потрапити, бо побути на концерті — ментально важливо. Я вже придивилася, знаю чиї виступи у філармонії хочу відвідати: Оксану Пекун, ВІА «Древляни» та Академічну хорову капелу «Орею». Час зручний для мене, якраз встигаю з роботи. Мрії збуваються!!!», — розповіла Галина Безпалюк.

За словами Сергія Кириченка, в. о. генерального директора Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера робота з доступності була розпочата ще Тетяною Руденькою, яка до призначення начальником управління культури Житомирської ОВА очолювала філармонію. Крім того, зазначає Кириченко, питанням доступності особисто переймався начальник ОВА Віталій Бунечко. Консультантом щодо усіх вимог по доступності була Неля Ковалюк.

Оскільки приміщення філармонії є пам’яткою архітектури, будь-які будівельні нововведення або неможливо, або складно провести. З будівельниками думали, як правильно все зробити з дотриманням державних будівельних норм (ДБН). Ми знайшли варіант: переробили аварійний пожежний вихід, з нього вхід йде на перший ярус, поруч з яким ми облаштували санітарну кімнату для людей з інвалідністю. Завдяки Житомирській ОВА та обласній раді, які профінансували цей проєкт, ми його реалізували, — каже Сергій Кириченко. — Нині ми виділили чотири найкращих місця на першому ярусі, при потребі віддамо людям на кріслах колісних все крило. Культура, а особливо під час війни, є дуже важливою. Хочемо, щоб всі люди могли долучатися до наших концертів, — запевняє керівник філармонії.

Цей проєкт реалізовано в рамках Стратегії безбар’єрності Міністерства культури та інформаційної політики України й Національної стратегії безбар’єрності, затвердженої Указом Президента України № 272/2020. Обидва документи закладають фундамент для рівного доступу до культурних, освітніх і соціальних послуг для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Зазначимо, що фестиваль «Музика вільного народу» тривав два дні та мав насичену програму. Почався з лекції-дискусії «Гармонія слова і мелодії» з сучасними авторами, які пишуть музику та тексти, Людмилою Войцехівською, Наталією Остапенко та Олександром Машевським; зустріч «Голос епохи: Пісні, що надихають» з Володимиром Гонським, якого неформально називають «Голос Майдану»; концерт фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав» нікого не залишив байдужим. З аншлагом у наступний день фестивалю пройшов виступ народної хорової студії «Струмочок» Житомирського центру творчості дітей та молоді.

Особливої атмосфери додала виставка у фойє філармонії: сценічні костюми ВІА «Древляни» та Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок», різноманітні платівки з старовинним вініловим програвачем, плакати з інформацією про видатного житомирянина, піаніста Святослава Ріхтера.

За задумом організаторів, наступного року фестиваль «Музика вільного народу» охопить також колективи та виконавців з інвалідністю. Адже справжня творчість не має бар’єрів.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version