Перейти до вмісту
Четвер, Травень 29

У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Ольжича на «День відкритих дверей» Житомирського обласного німецького національно-культурного товариства «Відергебурт» зібрались не тільки етнічні німці, а й широке коло зацікавлених, серед яких науковці, журналісти, молодь.

За словами голови організації «Відергебурт» Володимира Піньковського проведення «Дня відкритих дверей» у травні приурочили до Днів Європи та візиту до Житомира німецької делегації з Дортмунда.

— Сьогодні є прекрасна нагода для знайомства з нашою організацією, напрацюваннями, планами подальшої роботи. Зустріч ми зробили камерною, але насиченою. Запросили місцевих науковців близьких до цієї тематики, поінформували про світові події, які пов’язані з Німеччиною і стосуються нас, — розповідає пан Володимир. Організація «Відергебурт» цього року святкує ювілей — 30-річчя з моменту заснування. — Прагнемо максимально розширити нашу діяльність. Німецький уряд має програми, які підтримують німців за кордоном. Причому в програмі підтримки вказано, що втягування у процес і знайомство з нашою діяльністю має бути публічним, з долученням тих, хто цікавиться. Не секрет, що на території Німеччини перебуває велика кількість осіб, які знайшли захисток від війни. Можливо, рано чи пізно якась кількість повернеться і вони не перестануть цікавитися Німеччиною, вивченням німецької мови, культури. Це логічно і правильно, — сказав Володимир Піньковський. За його словами, саме завдяки фінансуванню за програмою підтримки організація «Відергебурт» має офіс і технічне забезпечення, проводить курси німецької мови, організувала «День відкритих дверей».

Програма заходу дійсно була насиченою, бо учасникам «Відергебурта» було чим похвалитися: Наталія Сірик розповіла про курси вивчення німецької мови, Людмила Рихтік — про роботу сеньйорен-клубу та гуртка «Краєзнавство», а Марина Радченко і Тамара Кирилюк опікуються молоддю.

Окремо виділимо виступи науковців. Геннадій Махорін, к.і.н., доцент Поліського національного університету, виступив з темою «Роль волинських німців в органах місцевої та державної влади». Він зазначив, що сім раз в історії міста представники німецького народу ставали керівниками Житомира, а також займали високі посади в різних структурах: жандармерія, телеграф, суд, ветеринарна служба, були військовими та інш. Сергій Стельникович, д.і.н., професор Житомирського державного університету ім.І.Франка, розкрив про роль і трагедію етнічних німців Житомирщини під час Другої світової війни.

Емоційним і насиченим був виступ Віктора Радчука, історика, журналіста, він розмірковував про складний шлях волинських німців, інтернованих під час Другої світової війни.

Виступи Олександра і Владислава Дмитренків нагадали про силу культури, яка створює атмосферу та об’єднує. Смачне доповнення стравами з національної кухні, які приготували учасниці сеньйорен-клубу, вдало завершило знайомство з Житомирським обласним німецьким національно-культурним товариством «Відергебурт».

Довідково. З часу створення у 1995 році організація «Відергебурт» стала другою домівкою для багатьох етнічних німців, які живуть на Житомирщині. На даний час кількість активних учасників німецького походження в організації складає шістдесят вісім осіб. «Відергебурт» є частиною великої мережі німецьких товариств України і співпрацює з багатьма партнерами — як українськими, так і міжнародними.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version