Голови громад області ознайомилися з досвідом залучення та реалізації проєктів Семенівською сільською радою, розвитку волонтерського та молодіжного напряму. Візит з обміну досвідом організувала команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області.
Минулої п’ятниці Семенівська громада зустрічала очільників місцевого самоврядування Житомирщини. Про це повідомив Василь Невмержицький, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області. Він розповів: «Основна мета – організувати спілкування представників громад в оффлайні, показати як Семенівська громада адаптує свою діяльність під сучасні умови, гуртуючи волонтерів, створюючи різноманітні простори для різних цільових груп. Це невелика громада, але їм багато вдається».
На початку зустрічі він розповів про діяльність «U-LEAD з Європою», презентували нові програми підтримки, навчальні курси, ініціативу «Середа з U-LEAD» та платформу U-LEARN. Та зазначив: «Команда регіонального офісу продовжує надавати консультативну та методичну підтримку громадам, тож звертайтеся».
Про добрі практики проєктної діяльності у соціальній, молодіжній та освітній сферах Семенівської громади розповіла її голова Наталія Семенюк. За останні роки тут реалізували кілька соціальних проєктів: створили кризову кімнату для постраждалих від насилля, створили молодіжний простір, відкрили безпечний простір для жінок та дітей. У цьому просторі є все необхідне: ігрова кімната для дітей, кабінет для індивідуальної роботи з жінками, кухня, хол для відпочинку, а також різні тематичні локації для дозвілля. Психолог та юристи для жінок тут проводять групові консультації. Є читальний клуб та швейна майстерня.
Також учасники візиту дізналися про розвиток волонтерського руху, відвідали молодіжний простір та ознайомилися з роботою гуртка з моделювання дронів.
«Кожна з громад напрацьовує свої інструменти розвитку. Такі візити дають змогу побачити та краще оцінити слабкі чи сильні сторони своєї громади, порівнюючи її з іншими. Приємно, що завдяки «U-LEAD з Європою» в Житомирській області ми можемо обмінюватися досвідом із колегами та здобувати нові ідеї для розвитку», — зазначила Наталія Семенюк. І додала, що для вирішення тих чи інших проблем потрібно мати командний підхід до виконання різних завдань та подальшого розвитку громади.
«Семенівська громада дійсно має великий досвід у написанні різноманітних проєктів та участі в грантових програмах. Тут приділяється велика увага соціальній сфері та профілактиці домашнього насилля, проводиться активна робота з молоддю й ветеранами війни. Відкрито кризову кімнату, постійно проводяться заходи для підтримки ментального здоров’я жителів громади», — поділилася враженнями від візиту начальниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк. За її словами, такий формат обміну досвідом є надзвичайно корисним, адже він розкриває нові можливості та перспективи, показуючи вектор розвитку та можливості для залучення іноземних інвестицій. «А це дуже важливо в умовах воєнного стану, коли більшість громад відчувають проблеми з наповненням бюджету», — зазначила вона.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.