4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Тож ювенальні поліцейські Житомирського районного управління №1 провели низку бесід з цієї теми з ліцеїстами обласного центру.
В одному із закладів освіти побувала ювенальна інспекторка Марина Костенко. Вона розповіла учасникам зустрічі про види небезпечних предметів, які, у зв’язку зі збройною агресією рф, можуть виявляти жителі країни, та продемонструвала їх зображення. Особливу увагу гостя зосередила на тому, що вибухівка може бути замаскованою у, здавалося б, звичайних побутових предметах, цікавих дітям (іграшки, гаджети, тощо…), тож необхідно виявляти обачність під час прогулянок та на шляху до ліцею.
Учасники зустрічі обговорили алгоритм дій при виявленні підозрілих предметів, також гостя розповіла про служби, які реагують на виклики про подібні «знахідки».
Окрім цього поліцейська наголосила дітям на забороні фільмувати та розповсюджувати у соціальних мережах інформації про місця влучань ворожих боєприпасів та роботу ППО і розповіла про відповідальність за такі вчинки.
Не оминула гостя своєю увагою і онлайн-вербування ворожими спецслужбами дітей для виконання протиправних завдань, одним з яких може бути виготовлення вибухових речовин. Поліцейська навела учням приклади, коли безумовне виконання інструкцій «наставника» мало фатальний фінал. Тож гостя розповіла про методи протидії такому негативному впливу та надала контакти служб, до яких необхідно звернутися у разі отримання подібних протиправних пропозицій.
– Вважаю, що в умовах воєнного стану такі уроки вкрай необхідні, – зазначила Марина Костенко, – адже знання, отримані на них, можуть допомогти запобігти трагедії та врятувати не одне життя.
Поліція Житомирської області