Середа, Листопад 27

Хакери, наряду з шахраями, є однією з небезпек сучасного інтернету. Тому для безпечного користування мережею корисно бути обізнаними щодо основних методів кібератак і способів захисту від них.

Нерідко зловмисники використовують “брутфорс” – метод зламу акаунтів, при якому спеціальна програма здійснює систематичний перебір усіх можливих комбінацій логінів та паролів для пошуку правильного.

Для захисту слід встановлювати унікальні складні паролі (https://cyberpolice.gov.ua/article/zaxyst-oblikovyx-zapysiv-porady-kiberpolicziyi-2320/ ). Також потрібно вмикати двофакторну автентифікацію, де це є технічно можливим.

Для організацій та установ можуть становити загрозу атаки DDos – тип хакерського нападу, при якому велика кількість запитів одночасно надсилається до цільового сервера, призводячи до перевантаження та відмови в обслуговуванні. Метою таких атак є припинення нормального функціонування сайтів, застосунків та інших ресурсів.

Окрім цього, внаслідок зараження комп’ютерним вірусом ваш комп’ютер, смарт-телевізор і навіть автомобіль, можуть стати частиною ботнет-мережі зловмисників. Такі пристрої без відома власників можуть сприяти DDoS-атаці. Щоб запобігти цьому, своєчасно оновлюйте всі пристрої та програмне забезпечення, використовуйте антивірусні програми.

Детальніше про те, як протидіяти DDoS-атакам на власні ресурси, що слід зробити, щоб не стати жертвою “брутфорсу”, та яку відповідальність передбачає Кримінальний кодекс України за такі злочини – читайте на сайті кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua/article/xakerski-ataky-ta-yak-vid-nyx-zaxystytysya-rekomendacziyi-kiberpolicziyi-7865/).

Головне управління Національної поліції в Житомирській області

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version