Середа, Листопад 27

Видання побачило світ за сприяння управління культури Житомирської міської ради і почесно увійшло до сьомого десятку праць науковця. Презентація пройшла за традицією в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О. Ольжича, де зібрались поціновувачі праць автора, фахові історики, ветерани та творча інтелігенція краю.

За словами Геннадія Леонідовича, у книзі вміщено понад дві тисячі подій з історії Житомира, опису подій передує аналіз кожної епохи. Звичайно, що є свіжі розвідки, які науковець подає з огляду на кропітку роботу в фондах архівів та музеїв. Зокрема краєзнавець звернув увагу на поправку в історичних знаннях.

— В історії України є міста, які ведуть історію від легендарного пояснення, це Київ і Житомир. Відомо, що в 1984 році житомирці відсвяткували 1100 річчя від його заснування. Історики тут порушили неписане правило, коли перша документальна згадка дає відлік історії міста. Відомо, що такою згадкою для Житомира є 1322 рік, «Хроніка Литовська і Жмотійська» подає дані про похід литовського князя Гедеміна на Київщину, коли він оволодів замками Овручовим і Житомиром, — розпочав історик.

На думку Геннадія Махоріна, легенда про заснування Житомира воїном князя Аскольда має під собою підґрунтя. Однак не дружинником, як прийнято вважати, а воєводою.

— По перше, простий дружинник не здатен на рішучий крок — піти від нового, хай самопроголошеного, князя, по-друге, саме воєвода міг оцінити зручність місця для заснування міста і забезпечення його захисту. Також ім’я «Житомир» є типовим для Києво-руської доби. Тобто ця легенда має своє підґрунтя і опосередковано пояснює назву міста, — розповів автор.

Під час презентації піднялося питання про будинок, якій ми нині називаємо «магістрат». Як стверджує краєзнавець, це — будівля заїжджого двору готельного типу.

Книга «Житомиру 1140 років» містить добірку світлин дев’ятнадцятого та двадцятого століть, які до цього ніде не публікувались.

Зустріч гармонійно доповнило виконання пісень у супроводі гітари Ларисою Бойко. Спілкування продовжилось автографсесією.

Всього світ побачило 150 примірників, книга вже стала раритетною. Охочі зможуть її почитати в бібліотеках міста. Також заплановано презентацію видання під час книжкового форуму «Відсіч. Без бар’єрів», який пройде 20-21 вересня.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version