П’ятниця, Грудень 27

Нещодавно, в Житомирі відбулася форум-вистава «Жіноче щастя – кохає та не б’є». Виставу імплементувала Рада з питань ВПО при Житомирській РВА. Проєкт реалізовувався в межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за фінансової підтримки USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance.

Форум-вистава стала логічним завершенням трьох днів роботи форум-майстерні. Методика форум-театра дозволила поєднати освіту, мистецтво та діалогові практики. Високопрофесійні джокери Владислава Крижна та Юрій Ігнатенко разом із жінками ВПО створили виставу на тематику гендерно зумовленого насильства. Народження сценарію у форум-майстерні – це окремий та динамічний процес.

«Ми розповіли, як із покоління в покоління передається «спадок гендерно зумовленого насильства». З яким осудом суспільства стикається жінка, яка потерпає від ГЗН. Наша героїня, ще маленькою дівчинкою бачить психологічне, економічне та фізичне насильство у своїй родині. Згодом вона створює власну сім’ю та опиняється в ситуації, яку бачила з дитинства, лише страх за власну дочку змушує її шукати допомогу. Ми показали соціальні стереотипи «Головне – успішно вийти заміж», «Будь мудрішою, терпи», «Не наша справа», у яких зростала героїня та які сприяли продовженню психологічного, економічного й фізичного насильства вже в новій родині.», – розповідає секретар Ради з питань ВПО Катерина Мартіросова.

«Тема ГЗН чутлива й болюча. Для нас було важливо показати її коріння, довести, що ГЗН – це не лише про побої. ГЗН має 4 форми: психологічне насильство, економічне насильство, сексуальне насильство та фізичне насильство. Наприкінці вистави було акцентована наголошено на причини такої форми ГЗН, як економічне насильство. Не просто так, у форматі форум-театру є можливість зробити заміну актора(-ки). Це певний лакмус аудиторії. Під час обговорювання вистави з глядачами(-ками), серед яких були ВПО, представники(-ці) поліції та соціальні працівники(-ці), відбулися відверті зізнання про власний пережитий досвід ГЗН. Глядачі(-ки) пропонували заміни, виходили на сцену й змінювали хід вистави. Кожна заміна обговорювалася із залом.

Глядачі(-ки) висловилися про важливість та актуальність запобігання ГЗН через інформування суспільства й поступову зміну соціальних стереотипів. Ми також зробили свій внесок у цей процес – кожен(-а) глядач(-ка) отримали інформаційні буклети, у яких, окрім ознак форм ГЗН, були розвінчані міфи й зазначено інформацію про сервіси допомоги та підтримки.», – додала пані Катерина.

Важливим фактором стала підтримка психологині Руслани Присяжнюк, захоплива відданість процесу джокерів та, звісно, група учасниць ВПО за три дні дали неймовірний результат – форум-виставу. Всі учасники(-ці) та глядачі(-ки) отримали інформаційні буклети в яких окрім тлумачення термінів є руйнування міфів та контакти куди звертатися за допомогою у Житомирському районі.

Одночасно з виставою проходила виставка малюнків дітей ВПО Житомирського району малюнку на тему «Щаслива українська родина». Діти ВПО Житомирського району малювали малюнок, що відображає щасливу українську родину у якій не має проблем із домашнім та гендерно зумовленим насильством. Виставка малюнків проходила в холі Житомирської районної військової адміністрації.

«У конкурсі взяли участь діти віком 8-17 років із родин ВПО, що мешкають у Житомирському районі. Наші очікування були перевищенні, у конкурсі взяли участь 30 дітей, замість очікуваних 20. Всі учасники(-ці) конкурсу отримали заохочувальні призи. Учасники(-ці), що зайняли друге та третє місця отримали професійний папір для малювання, а переможниця отримала набір для малювання у чемоданчику.», – доповнила пані Катерина Мартіросова.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version