П’ятниця, Вересень 20

Колишній співвласник фірми «Українські авіаційні системи», яка отримала 650 мільйонів від Міністерства оборони України за дрони, які не літають, Костянтин Пожидаєв і уникнув відповідальності знову встряг у корупційний скандал. Цього разу у майновий…

Однак якщо у скандалі із безпілотниками, які не літають, Пожидаєв зміг знайти «крайнього» та доводити слідству, що його підпис на цих документах підроблений, то у новій «пригоді» слід бізнесмена простежується дуже яскраво. Але про все по порядку…

За інформацією «Житомир Щодня», Костянтин Пожидаєв може бути причетним до спроби захоплення контролю над одним із житомирських підприємств. Мова йде про ТОВ «АТП №0662», яке в далекому 2008 році викупило майновий комплекс по вулиці Промисловій, 22.

Так сталося, що якраз по сусідству із АТП знаходиться ТОВ «Житомир-АБІ», яке є виробником залізо-бетонних виробів. Власником цього підприємства є згадуваний нами Пожидаєв. Підприємство працює і по сьогодні, отримує прибутки. Однак кілька років тому бізнесмен, очевидно, живучи за радянським принципом «все навкруг колгоспне, все навкруг моє», вирішив згадати старий анекдот про «А тут я ще огірочки посію». Тож запропонував своїм сусідам з ТОВ «АТП №0662» просто купити майновий комплекс, який належить їхньому підприємству. Власники АТП на це відповіли категоричною відмовою, аргументувавши це потребою для здійснення своєї економічної діяльності. І з цього моменту починається найцікавіше…

За всіма юридичними документами сусідній із «Житомир-АБІ» майновий комплекс належав Колективному автотранспортному підприємству – 0662, яке входило до господарського об’єднання «Житомироблагробуд». У 2008 році воно продало ТОВ «АТП №0662» майновий комплекс. 13 років новий власник беззастережно користувався придбаним майном. Жодних претензій щодо здійсненої операції колишній власник не мав. Саме ж об’єднання «Житомироблагробуд» було реорганізоване в ВАТ «Синтез» та ліквідоване ще в 2007р. без правонаступника.

В 2020-му році довірена особа Пожидаєва Костянтина – Ілля Бондар, раптово стає власником іншого господарського об’єднання зі схожою назвою – «ЖитомироблагроПРОМбуд» (з приставною «пром»). Очевидно, так співпало, що Ілля Бондар є керівником та співвласником ряду підприємств, які належать Костянтину Пожидаєву. Зокрема, мова йде, наприклад, про ТОВ «Ексім Інвестсервіс» (ЄДРПОУ 34892099).

Після тривалих маніпуляцій і змін власників основним бенефіціаром об’єднання «Житомироблагропромбуд» стає через підконтрольні йому компанії Костянтин Пожидаєв. І от через 13 років після продажу майна АТП №0662 «Житомироблагропромбуд» починає педалювати ситуацію із буцімто незаконністю цієї операції. Для цього нові власники об’єднання «реанімують» колективне підприємство, однойменне із ТОВ «АТП №0662». З єдиною відмінністю: його власниками є саме об’єднання та вже відомий нам киянин Ілля Бондар. І саме останньому, згідно із реєстром Мін’юсту, належить 100% статутного капіталу колективного підприємства. На територію АТП наганяють озброєних молодиків, прикриваючись надуманими порушеннями. Це все покривають житомирські правоохоронці.

За словами співробітників АТП №0662, молодики у балаклавах, які увірвалися на їхню територію, били їх, намагаючись встановити контроль за проїздом транспортних засобів на територію та блокували проїзди-проходи до виробничих будівель. Коли ж потерпілі звернулися до поліції із заявами про побиття, правоохоронці не спромоглися їх навіть зареєструвати.

Не заспокоївся Пожидаєв і під час війни. Вже у 2023-му році у реєстрі нерухомості з’являється запис про право постійного користування КП «АТП №0662» об’єднання «Житомироблагропромбуд» на ділянку, на якій знаходиться майновий комплекс, проданий у 2008 році. При чому здійснено це було на підставі акту на право постійного користування, який припинив свою дію ще у 2008 році, коли зазначене підприємство продало своє майно.

Незаконність дій державного реєстратора Житомирської міської ради, який здійснив цю реєстраційну дію, підтвердив Господарський суд Житомирської області рішенням від 6 грудня 2023 року у справі №906/171/23 та скасував рішення про державну реєстрацію прав на землю.

Спроби визнати недійсним у судовому порядку договір купівлі-продажу, за яким ТОВ «АТП №0662» купило майновий комплекс в 2008 році, для Костянтина Пожидаєва виявилися невдалими. Господарський суд Житомирської області рішенням у справі №906/682/21, яке залишив у силі суд апеляційної інстанції, відмовив у задоволенні позову про визнання недійсним договору купівлі-продажу. Адже встановив, що ТОВ «АТП №0662» придбало майно законно та без жодних порушень.

Нині на колишнього керівника колективного підприємства АТП №0662 та бухгалтера чиниться тиск через надуману кримінальну справу. Так, колишньому головному бухгалтеру підприємства, жінці у літньому віці, погрожують «розібратися» з її сином, котрий проходить службу у ЗСУ, аби вона дала неправдиві свідчення. З приводу цього жінка написала заяву у Державне бюро розслідувань, яка, за інформацією «Житомир Щодня», досі не розглянута.

Директор та один із засновників ТОВ «АТП №0662» Олег Ільницький пояснює, що всі перераховані вище дії рейдери вчиняють з метою впливу на власників підприємства, аби ті за безцінь продали майно Пожидаєву.

«Такі, як Пожидаєв, у своїй діяльності звикли використовувати корупційні механізми, які, нажаль, досі працюють у нашій державі, аби заволодівати майном інших. Вони вважають, що гроші та зв’язки із вищими органами влади, дозволять їм бути безкарними», – каже Олег Ільницький.

На сьогоднішній день «апетити» рейдерів не вщухають. Через суди вони намагаються витребувати майно у власників, придбане ними ж у 2008 році. Зокрема, один із таких позовів поданий в справі 906/91/24, в якій об’єднання – «Житомироблагропромбуд» просить винести рішення про витребування майна від ТОВ «АТП №0662», хоча зазначене об’єднання навіть ніколи раніше не було власником цього майна.

Цікава деталь: об’єднання – «Житомироблагропромбуд» станом на дату продажу майна не було навіть засновником підприємства, яке продавало майно. Засновником такого підприємства (КАТП-0662) було інше об’єднання – «Житомироблагробуд» (без приставки «пром»), яке, як ми зазначали вище, ліквідоване в 2007 році без правонаступника. Тобто, рейдери для досягнення своїх цілей використовують фірму-двійника. Проте, хіба це є перепоною в Україні на шляху для рейдерства?

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version