Середа, Жовтень 23

Обвинувальний акт щодо депутата-колишнього виконуючого обов’язки Оліївського сільського голови Бориса Ткаченка,  депутатки Світлани Бекманюк та головного спеціаліста відділу ЖКГ Володимира Костюка скерували до суду. Їх звинувачують в організації мільйонної схеми розтрати коштів громади під час закупівель джерел резервного живлення. Вони можуть отримати до 12 років тюрми.

За даними слідства, загалом на цій схемі спільники збагатилися на майже 2 млн грн.

Про викриття оборудки із грошима територіальної громади Житомирського району правоохоронці повідомляли у травні ц.р. Тоді ж на підставі зібраних доказів було оголошено підозру в.о. сільського голови.

Згодом підозру отримала його «колега по депутатському цеху» – чинна адвокатка Світлана Бексанюк.

Організатором оборудки є виконуючий обов’язки сільського голови, нині вже відсторонений від займаної посади Борис Ткаченко.

У листопаді-грудні 2022 року посадовець уклав два «прямі» договори із місцевими підприємствами (одне з них належить депутатці цієї ж сільради) про закупівлю одинадцяти генераторів. Сумарна «вартість» обох угод – майже 4,6 млн грн.

Дизельна електрогенераторна установка була оплачена через декілька днів після підписання договору – із півмільйонною переплатою.

Десять генераторів – за удвічі завищеними порівняно із середньоринковими цінами – були профінансовані територіальною громадою у повному обсязі у день підписання угоди, хоча фактично надійшли лише через декілька місяців.

На цій закупівлі спільники «відмили» ще півтора мільйони гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.

Дії організатора схеми, екс-керівника сільради Ткаченка остаточно кваліфіковано як розтрата та заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в умовах воєнного стану, повторно, за попередньою змовою групою осіб, у великому та особливо великому розмірі, тобто за ч.ч.4 і 5 ст.191 Кримінального кодексу України.

Діюча депутатка сільської ради-постачальниця генераторів Світлана Бекманюк обвинувачується у заволодінні бюджетними коштами в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі, службовому підробленні та подальшій легалізації незаконно отриманих грошей (ч.5 ст.191, ч.1 ст.366, ч.1 ст.209 КК України).

Службове підроблення (ч.1 ст.366 ККУ) інкримінується ще одному чиновнику апарату сільради – провідному спеціалісту відділу ЖКГ Володимиру Костюку, який у грудні 2022 року своїм підписом підтвердив отримання на баланс громади джерел живлення.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – 12 років позбавлення волі.

Для забезпечення реального відшкодування завданих обвинуваченими збитків бюджету громади, накладено арешт на їхнє рухоме та нерухоме майно.

Документування схеми здійснили оперативники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Джерело: прес-група УСБУ у Житомирській області.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version