Вівторок, Листопад 26

Інклюзивний культурно-мистецький простір “Музи об’єднують нас” запрацював у приміщенні УТОСу Житомира.

Про старт тематичного суспільно-корисного соціального проєкту «Інклюзивний культурно-мистецький простір “Музи об’єднують нас” в контексті соціально-психологічної роботи щодо мешканців Житомирської ТГ з інвалідністю, зокрема, по зору, під час війни», розповіли під час прес- конференції. Дана ініціатива запропонована Житомирською обласною громадською організацією УТОС, яка виграла конкурс департаменту соціальної політики Житомирської міської ради.

– Добре видно, що в товаристві людей з порушеннями зору поновилась робота. Зі свого боку ми раді зробити так, щоб інклюзивно культурно-мистецький простір оживився. Людям потрібно об’єднуватися, пережити разом всі негаразди, – зазначила директорка департаменту Вікторія Краснопір.

Простір “Музи об’єднують нас” діятиме на території УТОСу, щоб полегшити доступність мешканців Житомирської ОТГ та ВПО з порушеннями зору до запланованих активностей. Відвідати буде що, бо організатори запланували низку культурно-мистецьких заходів. Наприклад, функціонування інклюзивного книжкового простору «Від Калліопи до Кліо», в рамках якого видаватимуться книжки, надруковані шрифтом Брайля, та книжки в аудіо форматі на відповідних цифрових носіях. У наявності є сорок тисяч озвучених книг, в тому числі чотири тисячі українською мовою; будуть проведені інтелектуальні ігри, семінари, лекції, концерти, презентації нових книжок та літературні читання. Спілкування доповнюватиметься чаюванням. Заплановано проведення тренінгів з психологічної допомоги, перегляд фільмів з аудіодескрипцією.

– Легко і приємно працювати, коли в міській раді є така підтримка, допомога і розуміння проблематики діяльності людей з інвалідністю по зору. Я не одна, є команда людей, волонтерів, соціальних партнерів, які хочуть підтримати один одного і нашу організацію. Ми разом хочемо хоч трошки покращити наше життя, – зазначила ініціаторка проєкту, голова ГО УТОС Ірина Смірнова.

Не обійшлось без подарунків. До запланованих літературних читань збірку творів переможців літературного фестивалю “Відсіч” передала авторка проєкту Ніна Рябенко. Пані Ніна розповіла про свій проєкт та оголосила про продовження “Відсічі”, цього разу з фокусом на безбар’єрності, закликавши присутніх долучатися, не писати в шухляду. На підтримку сказаного, Вікторія Краснопір поділилась враженнями про “Відсіч”, яка дозволила показати її творчий потенціал та зачитала один із своїх віршів.

Партнером у роботі інклюзивно культурно-мистецького простору також є Житомирський обласний літературний музей. Першою ластівкою від музейників стане презентація книги творів про Житомир “Мурахи знають: Житомир існує”, яка побачила світ у рамках восьмого Всеукраїнського літературного фестивалю “Шодуарівська альтанка” та за сприяння депутатки ЖМР Нелі Ковалюк.

Слідкуйте за оголошеннями, приходьте, буде цікаво.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version