Середа, Листопад 27

Через колосальну дірку в бюджеті (від 200 до 300 млрд грн), на українців чекають справжні побори від влади. Правильно, де ще шукати гроші, як не в кишенях українців, 9 млн із яких, за даними Світового банку, і так живуть у злиднях. Щоправда, влада це зовсім не бентежить.

До чого варто готуватися українцям:

Підвищення ПДВ – орієнтовно до 22-23% (зараз – 20%). Податок нагору на 1 процентний пункт, кажуть експерти, дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів до бюджету. Підвищення на 2 чи 3 п.п. – 70-80 або 100-120 млрд грн. Ціни зростуть щонайменше на 5-10%. А ліки взагалі можуть подорожчати на рекордні 15-20%.

Підвищення військового збору – з нинішніх 1,5% до 5% (ще влітку минулого року з’явився інсайд, що уряд готує законопроект про збільшення військового податку до 4,5%, але , як виявилося, все ще «веселіше»). При цьому військовий збір планують стягувати і з фізосіб-підприємців першої групи, які зараз сплачують єдиний податок. Загалом, за розрахунками аналітиків, підвищення ставки для найманих працівників може дати бюджету додатково 90-100 млрд грн на рік. Раніше більшість ФОПів йшла в «тінь». Для оптимізації підвищеного військового збору роботодавці традиційно можуть запропонувати своїм працівникам стати фізичними особами-підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Але в планах уряду поширити збільшений військовий збір і на ФОП-спрощенців. І ці 5% стануть їм фатальними. А для ФОПів, які займаються виробництвом, новий податок призведе до значного вимивання оборотних коштів і, зрештою, до закриття підприємств. ЧТД.

Акциз на паливо. Якщо і їх буде підвищено до запропонованого Кабміном рівня, акциз на автогаз, наприклад, стане найвищим у Європі. Перший етап збільшення ціни на пальне в Україні має розпочатися 1 липня 2024 року. І вже тоді його роздрібна ціна підніметься приблизно на 5 грн. за літр. А далі — бензин та дизель коштуватиме, як у Європі (близько 75–80 гривень за літр).

Акциз на алкоголь. Уряд також планує підвищити акциз на вина та інші зброджені напої. Наразі акциз на літр становить 8,42 грн, а може змінитися до 12,23 грн за літр. В результаті літр вина подорожчає щонайменше на 3,81 грн.

Ну а враховуючи, що для стримування тарифів та курсу гривні грошей у бюджеті більше немає, влада весь рік підніматиме і тарифи для населення під приводом війни та руйнувань інфраструктури. У підсумку тарифи до кінця року можуть зрівнятися з європейськими, що тільки збільшить злидні українців.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version