Мобільні медичні команди продовжать виїжджати у віддалені населені пункти трьох громад на Житомирщині. Діяльність команд здійснюється в межах проєкту “Відновлення доступу до медичних послуг”. У жовтні мобільні медичні команди (ММК) відвідають 12 сіл у Народицькій, Словечанській та Олевській громадах.
“Ми і надалі забезпечуємо та координуємо роботу мобільних медичних команд на Житомирщині. Наразі маємо продовження проєкту до лютого наступного року. Тому, з жовтня по лютий ММК надаватимуть медичні та соціально-психологічні послуги для місцевих жителів у трьох визначених громадах”, – зазначає координаторка ММК Анастасія Батирєва.
Війна впливає на здоровʼя кожного українця, проте найбільше страждають люди з неінфекційними захворюваннями, серед яких: серцево-судинні захворювання; цукровий діабет; хронічне обструктивне захворювання легень; втрата слуху. Ці захворювання небезпечні тим, що при відсутності вчасної діагностики та лікування вони можуть призвести до серйозних ускладнень. Скринінги на ці захворювання можна пройти під час прийому ММК. Також при виїзді у села медичні фахівці роблять діагностичні дослідження на рівень глюкози, холестерину, кисню в крові, проводять ЕКГ та УЗД, перевіряють слух та зір. Психолог надає консультації усім, хто їх потребує.
Усі послуги ММК є безоплатними.
Графік виїздів мобільних медичних команд на Житомирщині у жовтні:
08.10 – с. Радча Народицька громада;
09.10 – с. Побичі Словечанська громада;
10.10 – с. Корощине Олевська громада;
15.10 – с. Залісся Народицька громада;
16.10 – с. Красилівка Словечанська громада;
17.10 – с. Михайлівка Олевська громада;
22.10 – с. Мотійки Народицька громада;
23.10 – с. Городець Словечанська громада;
24.10 – с. Лопатичі Олевська громада;
29.10 – с. Новий Дорогинь Народицька громада;
30.10 – с. Селезівка Словечанська громада;
31.10 – с. Стовпинка Олевська громада.
Приїзд ММК до села – це можливість для місцевих жителів перевірити стан свого здоров’я, отримати консультації сімейного лікаря, психолога (іноді і вузьких спеціалістів), пройти обстеження, отримати рецепт на ліки та перенаправлення до вузьких фахівців (за потреби).
Довідково. Мобільні медичні команди працюють на Житомирщині у межах напряму «Відновлення доступу до медичних послуг», що реалізується ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн” в рамках підтримки проєкту USAID – US Agency for International Development, спільно з Pact «Інновації для подолання епідемії ВІЛ».