Саме така кількість виїздів була здійснена за п’ять місяців поточного року. В цілому за добу здійснюється пів тисячі виїздів, які розділяють на екстрені, неекстрені, критичні та непрофільні. Найбільше викликів у містах — це 45 тисяч викликів, у сільській місцевості 23 тисячі. Від цієї класифікації залежить, яка саме бригада буде направлена на виклик — лікарська чи фельдшерська.

Із загальної кількості виїздів 62507 було здійснено фельдшерськими бригадами та 5676 лікарськими бригадами, а у приймальні відділення лікарень за п’ять місяців бригади Центру доставили на госпіталізацію понад 29 тисяч пацієнтів.

Також у зв’язку із постійними стресами збільшилася кількість викликів медичних бригад на інсульти. За короткий проміжок часу бригадами була надана медична допомога при гострому мозковому інсульті майже для 3500 пацієнтів. Саме тому специфіка роботи екстреної служби – 24/7 бути готовим до виїзду на виклик, здатність швидко оцінювати обставини, вміння спокійно та професійно працювати у стресових ситуаціях.

За державними нормативами, 1 хвилина дається на формування заявки, ще 1 хвилина – на спрямування бригади на виклик і 2 хвилини — на те, щоб бригада виїхала. Норматив доїзду на екстрені виклики – 10 хвилин в межах міста, на 20 хвилин у сільській місцевості.

Щоб викликати екстрену медичну службу потрібно зателефонувати за номером — 103. А також можна зателефонувати на номер 112 який дає можливість здійснити екстрений виклик і отримати допомогу від кількох чи від усіх служб одразу, зателефонувавши лише за одним номером.

Житомирська ОВА дякує за самовіддану працю 24/7 і 366 днів на рік.

Джерело: сайт ЖОДА

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version