Вівторок, Листопад 26

За матеріалами СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо організованої групи шахраїв за участі голови районного суду і працівника Державної прикордонної служби, яку Служба безпеки та ДБР викрили на рейдерській схемі із землями тергромад.

П’ятеро спільників незаконно «вивели» у володіння місцевого агропідприємства 39 земельних ділянок площею понад 105 га. Їх загальна оціночна вартість становить 4,5 млн. грн.

До складу злочинного угруповання входили: директор та юристка агрофірми, державна реєстраторка, а також співробітник прикордонного загону і його кум – очільник районного суду.

Зловмисники «працювали» незважаючи на воєнний стан за заздалегідь узгодженою схемою упродовж травня 2022 – березня 2023 років.

Для незаконного заволодіння землями фігуранти використовували дві схеми – підроблені заповіти померлих власників земельних паїв на псевдоспадкоємців або статус т.зв. «робітника соціальної сфери на селі».

Як встановили оперативники СБУ, директор і юристка агропідприємства підшуковували паї із потрібною для земельної оборудки «історією».

Начальник групи запобігання та виявлення корупції прикордонного загону, що дислокується на Житомирщині, «втемну» залучав підставних осіб, від імені яких формувалися позовні заяви про визнання права власності.

Ці безпідставні позови скеровувалися до суду у ті дні, коли здійснював правосуддя лише «свій» служитель закону – кум прикордонника.

Голова районного суду виносив рішення на користь учасників схеми з безпрецедентною оперативністю.

І вже на підставі рішень, які набували законної сили, держреєстраторка документально закріплювала права власності за підконтрольними підставними особами, за що отримувала «преміальні» на власну банківську картку.

Правоохоронці заблокували діяльність шахраїв у липні минулого року. Тоді ж, під час обшуків було виявлено й вилучено документи із доказами незаконної діяльності, значну суму готівки, пістолет, перероблений у бойову зброю, та осколкову гранату.

На підставі зібраної доказової бази директор агропідприємства звинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України:

– придбання права на майно шляхом обману, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах (ч.4 ст.190);

– незаконні придбання і зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів (ч.1 ст.363);

– пропозиція та надання неправомірної вигоди особі, яка надає публічні послуги, за вчинення нею дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто надає таку вигоду, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.368-4).

Очільник суду, якого рішенням Вищої ради правосуддя вже відсторонено від здійснення правосуддя, відповідатиме за пособництво у шахрайстві, вчиненому організованою групою в особливо великому розмірі, та службове підроблення офіційних документів (ч.5 ст.27, ч.4 ст.190, ч.1 ст.366 КК України). Більше деталей – тут http://surl.li/kdfyuo

Шахрайство в особливо великому розмірі у складі організованої групи (ч.4 ст.190 ККУ) інкримінується й гореантикорупціонеру-прикордоннику.

Звинувачення пред’явлені також юристці (ч.4 ст.190, ч.4 ст.358, ч.2 ст.368-4 ККУ) і державній реєстраторці (ч.3 ст.365-2, ч.3 ст.368-4 ККУ).

Наразі, на незаконно набуті у власність земельні ділянки накладено арешт. Усі постановлені очільником суду судові рішення оскаржено в апеляційній інстанції.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Викриття схеми задокументували співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Джерело: прес-група УСБУ у Житомирській області.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version