Найбільша спеціальна пенсія становить 390 000 грн на місяць: ім’я людини, яка отримує такі гроші не називають, секрет.
Спеціальна пенсія — це виплати суддів, прокурорів, деяких військових тощо. Прокурори та судді через суди добиваються, щоб їхні пенсії були 90% зарплатні. Деякі з них завдяки цим рішенням ставали мільйонерами. Щонайменше п’ять рішень – на суму від 5 млн грн. В Україні з бюджету ПФУ щомісяця витрачають майже 10 млрд грн на спеціальні пенсії.
Такі пенсії призначають через суди. Що цікаво, часто цією схемою користуються самі ж судді. Саме “служителі Феміди” вигравали в судах найбільші суми у Пенсійного фонду. Деякі з них завдяки цим рішенням ставали мільйонерами. Щонайменше п’ять рішень – на суму від 5 млн грн. Йдеться не про щомісячну виплату, а про перерахунок “заднім числом”.
Поки звичайні українці щомісяця в середньому отримують всього лише 5 600 грн пенсії, чиновники поробили собі величезні пенсії.
Суддя Оксененко відсудив 17 млн грн пенсії: це абсолютний рекорд для України: згідно з декларацією, торік щомісячно отримував зарплату в розмірі 254 800 грн. Ця висока зарплата є меншою, аніж щомісячна пенсія (довічне утримання), яке завдяки рішенню суду має отримувати Оксененко.
Суддя Верховного суду у відставці Станіслав Пекний декларацій уже давно не заповнює. У 2010-му він пішов у відставку, а 12 вересня минулого року набуло законної сили рішення судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрія Рибачука, згідно з яким Пенсійний фонд має заплатити Пекному 10 млн 654 000 грн. Теж шляхом перерахунку пенсії заднім числом.
Ще один суддя Верховного суду у відставці Микола Цитович відсудив у Пенсійного фонду 9,6 млн грн (рішення набуло законної сили наприкінці 2022-го). Його колишній колега МиколаСеліванов відсудив 27 лютого 2023-го 9,1 млн грн пенсії. П’ятірку найбагатших пенсіонерів закриває суддя Вищого господарського суду у відставці Тамара Гоголь. Вона виграла позов на 9 млн грн. Рішення суду набуло законної сили 7 березня 2024-го.