П’ятниця, Вересень 27

Про це повідомляє сайт газети «20 хвилин»

Обвинувачений по справі «житомирського стрілка» Анатолій Захаренко попросив взяти його під варту – суд відмовив

11 вересня 2024 року відбулося чергове судове засідання у Богунському районному суді міста Житомир, на якому сталося неочікуване – Анатолій Захаренко сам звернувся до суду з проханням застосувати до нього в якості забезпечення кримінального провадження найтяжкий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Раніше ми повідомляли, що на Анатолія Захаренка з боку сторони потерпілих чиниться тиск. Так, на початку літа поліція знову намагалася вночі «поговорити» з Анатолієм Захаренком. Прокурор Сагадін тоді по телефону заявив, що він не давав жодних вказівок та дії поліції незаконні.

Але під час засідання Анатолій Захаренко не витримав тиску та заявив неймовірну для суду річ: «Посадіть мене за грати, щоб я швидше здох».

При наявності конфлікту інтересів між захисником та обвинуваченим захисники певним чином обмежені на реалізацію права на захист.

В підсумку, Андрій Циганков, захисник Анатолія Захаренка, повідомив суд про наступне (з дозволу сторін публікуємо частину звернення):

«Сьогодні, 11.09.2024 р., під час судового засідання орієнтовно в період часу з 14:50 при обговоренні клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу відносно Захаренка А.П., яке було подано ще у червні 2024 р. і не розглянуто з об’єктивних причин, обвинувачений Захаренко А.П., не дивлячись на заперечення захисника, адвоката К.Воронюк щодо необґрунтованості вказаного клопотання та його безпідставності, а також щодо того, що клопотання відповідає дійсним обставинам та матеріалам провадження, обвинувачений Захаренко А.П., висловлюючи свою позицію стосовно зазначеного клопотання, звернувся до суду з проханням застосувати до нього в якості забезпечення кримінального провадження найтяжкий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

<…>

Таким чином, наявний безумовний конфлікт інтересів – моїх, як захисника, та обвинуваченого Захаренка А.П., що є безумовною підставою для належної відмови від подальшого захисту Захаренка А.П. та обґрунтування моєї відмови від реалізації своїх зобов’язань за відповідним договором.

<…>

Крім цього, маю інформувати суд про те, що до цього часу сторона захисту, маючи вдячність за об’єктивність та неупередженість суду щодо розгляду вказаного провадження та вирішення питання забезпечення кримінального провадження, вважала результативним здобутком той факт, що свій захист Захаренко А.П. здійснює без тримання його під вартою, при тому, що свобода для будь-якої людини є найвищою цінністю та правом на забезпечення активного та результативного захисту.

Маю припустити, що зазначений психологічний, а, можливо, і психіатричний зрив у обвинуваченого Захаренка А.П. вимагає проведення щодо нього психолого-психіатричної експертизи з метою вирішення питання його осудності, бо будь-яка психологічно та психічно стабільна людина, а, тим більш, після того, як відбула значний час у в’язниці, не може просити суд забезпечити його тримання під вартою, тим самим заперечуючи застосування до нього нічного домашнього арешту у відповідності до клопотання прокурора. Така експертиза після сьогоднішнього засідання є необхідною та обґрунтованою та є заходом здійснення об’єктивного правосуддя поза залежності від того припущення, що такий стан здоров’я та психіатрична складова Захаренка А.П. може бути слідством свідомої стратегії, на мою думку, ганебної поведінки адвоката Д.Записного, як представника потерпілих».

Колегія суддів Богунського районного суду міста Житомир прийняла рішення застосувати до «Житомирського стрілка» Анатолія Захаренка нічний домашній арешт строком на два місяці.

У зв’язку зі станом здоров’я Анатолія Захаренка судовий розгляд кілька разів було перенесено.

Як тільки з’являться подробиці справи, наше видання одразу повідомить про це читачів.

Нагадуємо також, що вже п’ятий рік триває  кримінальне провадження та суд над Анатолієм Захаренком, якого обвинувачують в вбивстві сімох осіб та у замаху на життя ще однієї особи. Подія трапилася 21 травня 2020 року, коли до ставка на хуторі Краснянка приїхали вісім знайомих орендаря водойми з Києва. Серед них – колишні учасники ООС, військовослужбовці Нацгвардії і волонтери. З Анатолієм Захаренком вони були в дружніх стосунках – спілкувалися більше десяти років. У ніч на 22 травня орендар водоймища нібито розстріляв сімох з них, восьмому вдалося врятуватися. Сам Анатолій Захаренко, якого звинувачують у вбивстві заявляє, що мусив захищатися, адже не він першим почав стрілянину. Потерпілі наполягають на версії підступного вбивства.

Джерело

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version