П’ятниця, Січень 3

20-річний водій-сапер частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС в області Сергій Кащук вступив до лав служби цивільного захисту в минулому 2023 році. Професію «Героя без зброї» обрав за розповідями знайомих і тому, що просто любить допомагати звичайним людям.

Початок повномасштабного вторгнення ворога хлопець зустрів ще будучи студентом останнього курсу Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права. Після його закінчення трохи підзаробляв, а потім, звернувшись до відділу персоналу Головного управління ДСНС в області, атестувався і поїхав на навчання своїй майбутній професії. Рідні Сергія підтримали його вибір, ніхто не відговорював і цього було достатньо для прийняття такого важливого рішення, бо підтримка – це саме головне.

«Підготовка піротехніків дуже цікава. Нас добре навчали офіцери, які були завжди поруч з нами. Вчилися теорії та практики і звичайно остання вирішує все. Виклик, який постав перед мною як перед сапером – це правильна комунікація з колегами по службі, але офіцери і тут допомагали та підлаштовували і все вийшло», – зазначає Сергій.

Незважаючи на молодий вік, випробування він вже встиг пройти дорослі. Адже залучався до ліквідації наслідків «прильотів» на територіях Житомирщини, а також три рази їздив на ротації по розмінуванню деокупованих територій Херсонського напрямку.

«У Херсонській області мене дуже вразила кількість і різноманіття вибухонебезпечних предметів як результат ведення бойових дій. За один раз ми знаходили до 50 протитанкових мін, огороджували території і знищували їх на місці. Також часто знешкоджували снаряди на приватних присадибних ділянках. За це ми не одноразово отримували слова вдячності від господарів і це було дуже приємно – відчувати, що саме ти приносиш людям користь та вберігаєш їх від небезпеки», – ніяковіючи згадує піротехнік.

Кар’єра сапера розпочалася для Сергія вже в період повномасштабного вторгнення, коли ворог вже покрив небезпечним залізяччям наші землі, тому для нього не має порівняння складності роботи «до» і «після», а є тільки теперішнє «після». Відчуття страху перед чимось новим і не типовим є завжди і краще його не полишати, бо страх допомагає самовберегтися. Завжди потрібно не поспішати, досконало все вивчити та проаналізувати, а далі вже командно прийняти рішення. Адже професія піротехніка дуже небезпечна, у першу чергу різноманіттям сучасних вибухонебезпечних предметів. Ні в якому разі не можна відноситися до них халатно та лізти туди куди заборонено.

«Мене часто запитують, що для тебе означає перемога. Особисто для мене, перемога – це привід доказати усім, що ми вільний народ!» – кульмінує свою розповідь Сергій.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version