П’ятниця, Вересень 20

Житомирянка Наталія Шумович, яка у травні 2023 року проходила хірургічну операцію у приватній клініці «Хілінг», судиться із лікарями. Внаслідок маніпуляції медиків жінка фактично не може ходити.

«У травні минулого року у клініці «Хілінг» мені провели операцію з безцементного ендопротезування лівого кульшового суглобу. Через помилку хірургів було пошкоджено лівий сідничний нерв. Що я пережила після цього – не побажаєш і найгіршому ворогові», – розповідає Наталія журналістам «Житомир Щодня». 

За її словами, всі 10 днів, поки жінка перебувала у лікарні на реабілітації, не відчувала ліву ступню та ногу нижче коліна. Ще гірше, каже Наталя, стало після виписки.

«Дуже набрякла нога, пекла вогнем, та дьоргала цілодобово. Я не спала зовсім, хіба пару годин максимум на добу. На фоні цього розвилась депресія у дуже тяжкій формі, перестала їсти, спілкуватись з друзями, рідними. Ніякі знеболювальні, антидепресанти не допомагали. Так тривало протягом 3 місяців, лише на четвертий місяць печія та біль трохи стали проходити», – ділиться Наталя Шумович.

У самій клініці «Хілінг» своєї вини не визнають. Хірурги приватного медичного закладу запевняють, що подібні випадки трапляються у 0,5-2,5% пацієнтів і переконують, що Наталя «потрапила» у цей діапазон.

Разом із тим, висновок Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи від 22 травня 2024 року підтвердив втрату працездатності на 33% та лікарську помилку.  

Про помилку лікарів говорить і професор київського Інституту нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова Ігор Третяк, який зараз лікує Наталю Шумович. За його словами, можуть бути дві причини таких ускладнень операції. Перша: коли хірурги вставляли суглоб, то сильно його захлопнули, чим спричинили відмову нерва. Другою причиною може бути сильне затискання нерва, внаслідок якого виникла компресія і він залишився на довгий час без кровотоку.

Нині Наталя Шумович мусить щодня робити фізичні вправи, масаж, електростимуляцію за допомогою ЕСС «Нейсі -3М» та постійно приймати ліки.

Поки це не дало значних результатів, і якою буде його тривалість поки не відомо. Якщо не відновляться функції, буде ще одна операція в Інституті нейрохірургії.

«Весь час лікуюсь за власні кошти: медикаменти, операції, милиці, палиці, ортези, транспортні послуги в Київ на консультації , транспортні послуги по Житомиру (таксі) на реабілітації, на роботу, з роботи (таксі). Моє життя перевернулось з ніг на голову, таке уявити взагалі вкрай важко…», – розповідає Наталя.

Через травму жінка ходити нормально не може, бо стопа фактично не працює. На далекі відстані пересуватися вона фізично не в змозі. Через переживання у жінки тривалий депресивний розлад. Наразі у Богунському районному суді Житомира розглядається справа щодо стягнення моральної шкоди з клініки «Хілінг». У такий спосіб, сподівається Наталя Шумович, бодай частково вона зможе компенсувати витрати, які лягли на її плечі через помилку лікарів клініки.

У клініці ж продовжують стверджувати, що реакція на операцію нетипова, але може виникати у рідкісних випадках. Однак від незалежної експертизи в іншому місті у закладі відмовляються.

Станом на 1 серпня у Богунському районному суді захисниками клініки «Хілінг» заявлене клопотання про проведення експертизи у місті Житомир. На думку адвоката Наталі Шумович Романа Гуртовенка, схоже на те, що власники приватного медичного закладу сподіваються на те, що зможуть домовитися з місцевими експертами про «правильний» висновок. У нього особисто, як захисника потерпілої, є обґрунтовані сумніви щодо неупередженості висновку експертизи в разі проведення її в Житомирі. Тим більше, що один із лікарів «Хілінг» Володимир Гришковець є колишнім керівником «Житомирської обласної спеціальної бази медичного постачання» обласної ради. Тож шанси вирішити щодо правильної експертизи при проведенні її у Житомирі дуже високі.     

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version