«Світло спілкування» — журнал, яким по праву пишаються краяни. Він наповнений не тільки літературними творами, а й філософськими, історичними, краєзнавчими, журналістськими розвідками, містить мистецьку сторінку, рецензії та згадує на сторінках тих, хто віддав своє життя за Україну. Не дивлячись на повномасштабне вторгнення, продовжує підтримувати вогонь українського слова в нашій державі та закордоном. Вже вкотре виходить за кошти благодійників.

Насолодитися спілкуванням, придбати свіжий випуск, сфотографуватися на презентацію прийшла творча інтелігенція міста. За традицією зібралися у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича, вечір вів працівник книгозбірні, літератор Володимир Білобровець.

Кожен номер має свою тему, в новому числі розмірковують про Церкву, задаються питанням: чи потрібні в ній зміни. У своїй розвідці вуличний музикант, філософ Костянтин Гай наводить сумну статистику безбожжя, за поданими ним даними найбільш нерелігійною державою є Китай, де лише 9% мешканців країни вважають себе віруючими. «Як скульптор не висікає скульптуру, він відсікає зайве, так і я написав про реформи в церкві, бо йде розвиток і відсікається зайве. Написав про історію реформ, але без рекомендацій», — розповів пан Костянтин.

Спілкування перемежовувалося музичними виступами Костянтина Гая, Юрія Іванця, Лариси Бойко та її учениці Аліси Одомич.

Під час презентації вручили диплом переможниці Премії журналу «Світло спілкування» за переклад творів Володимира Короленка Олені Антонюк. Фундатором премії є родина Гресь. Перекладачка обрала оповідання «Чудная», яке зазвучало українською мовою під назвою «Дивакувата». Як вийшло, читач ознайомиться на сторінках журналу. Пані Олена зізналась, що це перша її перемога у літературному конкурсі, а спонукав її спробувати сили чоловік Костянтин. «Не очікувала, що стану переможницею. Хочу подякувати людям, які довгі роки тримають журнал: головному редактору Григорію Цимбалюку, Світлані Гресь та Лілії Дем’янюк. Саме завдяки вам цей журнал живе і буде жити на радість всім, бо ви несете людям можливість спілкуватися, несете добро, яке зараз всім нам потрібне. Працюючи над перекладом, я відкрила для себе Короленка як людину. У нього була дуже непроста доля, і до росії він мав відношення тільки тому, що вона закривала його у тюрмах, де він, не маючи можливості спілкуватися, писав», — розповіла Олена Антонюк.

Залишимо небайдужому читачу гортати журнал, номера якого є в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Ольжича.

Від себе додамо, що редакція видання оголосила про літературний конкурс імені Лицаря нескореного духу Євгена Концевича, видатного українського письменника і дисидента, натхненника журналу “Світло спілкування”. Засновником конкурсу є Національна спілка письменників України.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Exit mobile version