Розслідуючи протиправну діяльність 40-річного житомирянина, правоохоронці з’ясували, що чоловік залучив до своїх оборудок ще двох знайомих. Слідчі встановили, що вони обманом отримали понад 980 тисяч гривень від 52 потерпілих.
Нагадаємо, наприкінці 2024 року слідчі Житомирського райуправління поліції повідомили 40-річному жителю обласного центру про підозру у вчиненні шахрайств. На той момент було відомо, що чоловік видурив гроші у двох моряків, які шукали заробіток на суднах.
Фігурант, уродженець Одещини, був знайомий зі специфікою такого працевлаштування, адже раніше працював у сфері водної логістики. Тож він знаходив оголошення пошукачів на спеціалізованих сайтах та, називаючись капітаном, заступником керівника порту або просто інспектором з кадрів, пропонував роботу. Серед «вакансій» були посади старшого механіка, електрика, штурмана, кока, стюардеси тощо.
У розмові «рекрутер» повідомляв, що для працевлаштування необхідно мати медичну довідку та сертифікат про знання іноземної мови. І одразу пропонував «допомогу» для отримання таких документів, вартість яких коливалась від 3,2 тисячі до понад 20 тисяч гривень. Після отримання грошей він переставав виходити на зв’язок.
За кілька місяців чоловік вирішив розширити «бізнес» та запросив до участі в шахрайських оборудках двох житомирян: 24-річну знайому та 30-річного товариша.
Спільники виконували його вказівки, у тому числі підшукували власників банківських карток, які надавали б їх в користування (дропів), робили перекази між рахунками, отримували готівку. Жінка іноді брала участь у телефонних розмовах з «кандидатами». Також молодший чоловік виготовляв на ПК підроблені довідки про проходження медкомісії та сертифікати про знання англійської мови – він надсилав їх месенджером потерпілим, аби переконати надіслати кошти.
У листопаді 2024 року їх протиправну діяльність викрили поліцейські. Днями слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили організатору та його пособниці про підозри у заволодінні чужим майном, шляхом обману, вчиненим повторно, організованою групою (ч. 1, ч. 2, ч. 5 ст. 190 КК України). Їх 30-річний поплічник нині переховується від слідства та вживаються заходи щодо встановлення його місцезнаходження. Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури.
Чинним законодавством такі кримінальні правопорушення краються позбавленням волі строком від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Поліція Житомирської області