П’ятниця, Вересень 20

12 березня до поліції звернулась 29-річна коростенка із заявою про шахрайство. Жінка розповіла, що минулого дня на сайті оголошень розмістила інформацію про продаж меблів. Того ж дня у отримала у месенджері повідомлення від потенційного покупця, який наполягав на оформленні нібито офіційної доставки. Для цього необхідно було перейти за надісланим посиланням та підтвердити банківські реквізити, за якими буде здійснено оплату, що жінка й зробила. Згодом дізналась, що на її ім’я було взято кредит на 27 тисяч гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини. Попередньо, заявниця потрапила за наданим їй посиланням на фішинговий сайт, що імітував справжній. Відтак її конфіденційними відомостями заволоділи шахраї.

Слідчі Коростенського райуправління поліції розпочали досудове розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Поліцейські радять бути уважними під час купівлі й продажу товарів у Інтернеті

– ніколи не повідомляйте свої особисті дані, особливо фінансові відомості стороннім особам, навіть якщо вони звертаються нібито від імені банку;

– не переходьте за посиланнями від незнайомців;

– перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній.

Пам’ятайте, що на офіційних торговельних онлайн-платформах передбачено спілкування користувачів у чатах цих сайтів або ж через електронні скриньки. Такі заходи дозволяють запобігти низці злочинних схем. Водночас пропозиції співрозмовників про перехід для укладання угод у Viber, Telegram та інші месенджери може свідчити про спроби шахраїв вас ошукати.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version