Вівторок, Листопад 26

Також відчутний запах гару та диму, що суне з півночі. У регіоні обидва чинники забруднення будуть осідати та залишаться ще на кілька днів.

Фіксується погіршення якості повітря у багатьох областях України

За інформацією Укргідрометцентру, згідно з супутниковими даними сьогодні вранці на територію Київщини, Житомирщини та півночі Вінниччини потрапив пил, який надійшов в Україну з вітровими потоками з Каспійської низовини. Він погіршує якість повітря. Водночас маємо відчутний запах диму, що прийшов з півночі.

Погіршення якості повітря також спричинене масштабними лісовими пожежами, які наразі вирують в рф, суміш продуктів горіння перенесено південно-східним вітром на територію України. Обидва чинника забруднення стрімко поширюються на вже і Київщину, де й будуть осідати та залишаться ще на кілька днів.

Згідно з даними супутника, фіксується потужна пилова буря на захід від Каспійського моря через збільшення швидкості поривів вітру. Буря вже наближається до Луганщини і також сприятиме поширенню значної кількості пилу, що осідатиме в Україні. У східних, північних, Полтавській та Дніпропетровській областях очікується найбільша концентрація пилових частинок.

Цей дрібний пил осідає в Україні у Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях. Невелика кількість також потрапляє на територію Черкаської та Кіровоградської областей.

Така ситуація з атмосферним повітрям утримається попередньо до п’ятниці, коли напрям вітру в Україні зміниться на південний та західний. Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря.

В Укргідрометцентрі пояснили, чому комбінуються ситуації з забруднення пилом та димом. Біля землі ми маємо північний потік, тому задимлення поширюється на нашу території з північного-сходу, де є джерела диму. В той час як на висоті переважає потік з південного сходу, якраз з місця поширення пилу.

Пилові бурі зазвичай виникають у регіонах, де ґрунти мають низький вміст вологи і покриті лише невеликою кількістю рослинності або зовсім позбавлені її. Це можуть бути пустелі, напівпустелі або степові зони, як, наприклад, Каспійська низовина. У таких місцях, коли сильні вітри підіймаються, вони захоплюють дрібні частинки ґрунту, піску або пилу з поверхні землі і переносять їх на великі відстані.

Як пилові бурі впливають на Україну?

Коли пилова буря досягає території України, це викликає кілька проблем. Перш за все, візуально помітна імла або туман, що утворюється від пилових частинок, погіршує видимість на дорогах і може впливати на безпеку руху. Крім того, пилові частинки мають негативний вплив на здоров’я населення. Дрібнодисперсний пил (PM2.5 і PM10) легко проникає в дихальні шляхи людини і може викликати подразнення, особливо у людей із хронічними захворюваннями легенів, астмою або алергією.

Рекомендації

Під час пилової бурі слід уникати перебування на відкритому повітрі, особливо це стосується людей з проблемами дихання. Рекомендується тримати вікна зачиненими та використовувати очищувачі повітря в приміщеннях. Також необхідно носити захисні маски або респіратори, якщо необхідно виходити на вулицю. Водіям варто бути особливо обережними через знижену видимість на дорогах.

Міндовкіллям

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version