Вівторок, Листопад 26

Обмін досвідом – це дуже корисно і пізнавально. Особливо, якщо мова про міжнародну співпрацю та проєктну діяльність.

Про це зазначали учасники заходу «Дієві практики розвитку міжнародного партнерства», який організувала команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області. Захід проходив у Радомишлівській громаді, представники якої розповіли колегам про досвід налагодження міжнародної співпраці.

Перший заступник міського голови Олег Соболевський презентував співпрацю з німецьким містом Лідлар, в рамках участі Радомишльської громади в ініціативі U-LEAD «Мости довіри».

Олена Яцьківська, начальниця відділу економічного розвитку, транспорту, міжнародного співробітництва, проєктно-інвестиційної та інформаційної діяльності Радомишльської міської ради ознайомила присутніх з результатами участі Радомишльської громади в навчальних заходах «U-LEAD з Європою».

Керівник регіонального офісу Василь Невмержицький розповів про діяльність Програми «U-LEAD з Європою» в 2022-2023 роках та ознайомив голів громад з ініціативами 2024 року, зокрема про ініціативу та експертну підтримку у сфері міжнародного співробітництва. Також він акцентував увагу присутніх на можливостях консультативної підтримки, нагадав про тематичні інформаційні заходи, які відбуваються щосереди та активізації участі у нових програмах підтримки U-LEAD.

Голови громад поділилися актуальними проблемами, які існують в громадах і які, в тій чи іншій мірі, заважають повноцінному розвитку міжнародних партнерських зв’язків: брак кадрів, незнання іноземної мови, відсутність навичок ведення міжнародного партнерства та інші.

“Дуже добре вчитися у колег. Під час візиту до Радомишлівської громади ми побачили з чого починати, як вибудовувати співпрацю, шукати партнерів. Для нашої громади – це нова діяльність, а, отже, маємо багато питань і роботи”, – розповіла Світлана Власюк, голова Миропільської громади.

За словами голови Чоповицької громади Михайла Філоненка: “Розмови з колегами та виступи експертів підтвердили, що без проєктного менеджменту громада розвиватия не може. Це перше, А по-друге, важливо будувати партнерство з муніципалітетами ЄС – це дає більші шанси на залучення грантових коштів та ресурсів”.

Учасники заходу ознайомилися з місцевими локаціями, які були створені в рамках реалізації громадою проектів у сфері туризму, спорту тощо.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version