Четвер, Листопад 21

Телеграм-канал «Житомир Urban News» повідомляє, що в останній період почало масово ширитись нібито старе фото будинку на В. Бердичівській 37, до його руйнації.

Але чи руйнувався він взагалі??

Скоріше за все ні, фото є хибним.

В підтвердження цього є аж декілька вагомих фактів:

1. Білий будинок перед фасадом, який загадково зник на час фото. Немає сумнівів, що білий будинок був побудований до 1920-х років (фото 1920), тому його відсутність на фото є вагомою.

2. Архітектурна невідповідність. Хоч і обидва будинки побудовані в одному стилі і мають схожі риси, але все-таки видно, що вони кардинально різняться. На першому фото будинок має симетричну форму та чітке членування фасаду, також будинок має високий цоколь. А будинок на другому фото є асиметричний у всіх частинах. Навіть те саме кругле вікно, за яким їх всі і порівнюють, не є ідентичним, воно в нього овальне. Також видно, що скоріше за все будинок був низько посаджений, і вікна першого поверху були майже на рівні з землею, це видно на фото з двору.

3.  Функціональна відмінність. Будинок на другому фото має чіткі риси маєтку, а другий будинок схожий на типовий доходний будинок, хоча не факт, що він так міг використовуватись.

4.  Головною аргументацією є те, що будинок на першому фото є відбудованою після війни версією, але це означає, що його повністю знесли і збудували новий будинок в стилі модерн, адже конструктивно будинки різні. Наскільки це було можливо в повоєнні роки, в роки сталінського ампіру, по відношенню до «буржуазної» будівлі, яка точно не була памʼяткою архітектури?

5.  Сучасний будинок має абсолютно довершену і на вигляд не перебудовану і не реконструйовану архітектуру. Це виражається в структурі, декорі та окремих елементах. Банально навіть двері збереглись оригінальні.

То що це за будинки?

Наймовірніше це два сусідніх будинки, які були одним комплексом, адже архітектурно вони мають спільні риси. Однак будинок на другому фото був під час другої світової підірваний, тому залишився тільки той будинок, який ми всі знаємо

Телеграм-канал «Житомир Urban News»

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version