Четвер, Квітень 24

23 квітня до поліції звернулась 67річна жителька райцентру: з її рахунку зникли майже 35 тисяч гривень. Правоохоронці з’ясували, що заявниця перейшла на сторонній інтернетресурс за надісланим посиланням та ввела там дані своєї банківської картки. Нині розпочато досудове розслідування.

Жінка сподівалася отримати матеріальну допомогу. Посилання на сайт, що нібито належить програмі «Допомога українцям від ООН», вона отримала від знайомого, чий акаунт, імовірно, зламали.

Слідчі Коростенського райуправління розпочали досудове розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Водночас поліція закликає громадян бути обережними у разі отримання повідомлень із посиланнями, навіть якщо вони надходять від знайомих людей чи з офіційних на вигляд груп у соцмережах. Зловмисники часто зламують акаунти для розсилки фішингових повідомлень.

Пам’ятайте:

– ніколи не вводьте дані банківської картки або коди підтвердження на сайтах, на які ви потрапили випадково або через посилання у соцмережах чи месенджерах;

– не повідомляйте особисту інформацію невідомим абонентам;

– перевіряйте джерело інформації – зв’яжіться безпосередньо з людиною, яка вам написала, якщо маєте сумніви;

– інформацію про соціальні виплати дізнавайтесь на офіційних сайтах держустанов та організацій, за потреби здійсніть особистий візит до відповідних офісів;

– використовуйте двофакторну автентифікацію для захисту своїх акаунтів у месенджерах;

– у разі підозри на шахрайство – негайно блокуйте картки.

Поліція Житомирської області

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version