Підпільну теплицю правоохоронці виявили в підвалі приватного обійстя неподалік м. Житомира. Попередньо встановлено, що 30-річний господар будинку подбав про все необхідне обладнання та агропрепарати для отримання високого врожаю конопель. Надалі чоловік проводив увесь необхідний цикл, готуючи «товар» у вигляді подрібненого канабісу або ж нарковмісного «печива». Все це надсилав клієнтам поштою.
Викрили протиправну діяльність «агронома» оперативники Управління боротьби з наркозлочинністю поліції Житомирщини.
За попередньою інформацією, щомісячний дохід від такого наркобізнесу за цінами «чорного ринку» сягав понад 3 млн грн.
3 липня, за силової підтримки роти поліції особливого призначення, слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області провели обшуки в житлі, гаражі та автівці фігуранта.
Серед виявленого: вже зібраний «урожай» з рослинної маси вагою близько 7 кг у відрах, контейнерах та банках, кілька десятків зелених рослин в горщиках зі спеціальними системами поливу, добрива та хімікати, обладнання для регулювання освітлення, вологості та температури (лампи, зволожувач та осушувач повітря, конвектори, теплообмінник, насоси, вентилятори, датчики температури та вологості тощо), електроустаткування, різні ємності (відра, контейнери та ящики), трубки та інше.
Крім того, слідчі вилучили фігурні форми для випікання та кілька пакунків з «печивом» зеленого кольору, сітки для сушіння рослин, електронні ваги, вакууматори, пакувальні матеріали, зіп-пакети та конверти, рулони та упаковки з наклейками, гумові рукавички та медичні маски, банківські та sim-картки, чорнові записи, мобільні телефони та комп’ютерну техніку, флеш-носії, а також готівку: 38 000 гривень, 1100 доларів та ще кілька дрібних купюр в іншій іноземній валюті.
Все вилучене поліцейські скерували для проведення експертиз до Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.
Того ж дня слідчі затримали чоловіка у процесуальному порядку. Нині йому повідомлено про підозри у незаконному придбанні, зберіганні, пересиланні з метою збуту, а також незаконному збуті особливо небезпечних наркотичних засобів (ч. 2 ст. 307 КК України). Судом обрано підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Також поліцейські встановлюють інших осіб, ймовірно причетних до наркобізнесу. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Відповідно до санкції статті такі протиправні дії караються від шести до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Житомирської області