Середа, Листопад 27

Заробітна плата державних службовців є важливим показником, що відображає ефективність державного управління, прозорість та справедливість у розподілі державних ресурсів. Аналіз зарплат держслужбовців дає можливість оцінити та зрозуміти динаміку цього показника, виявити гендерні та територіальні відмінності, а також здійснити порівняльний аналіз за різними категоріями посад.

Метою даного аналітичного дослідження є аналіз як загальної динаміки заробітної плати  державних службовців, так і за різними категоріями посад та за регіонами, а також вивчення гендерної складової.

Дослідження складається з чотирьох основних розділів. У першому проаналізована динаміка заробітної плати державних службовців у 2020–2023 роках. Проведений огляд загальної тенденції зростання чи зменшення виплат протягом аналізованого періоду. У другому розділі розглянута різниця у заробітних платах чоловіків та жінок на державній службі та виявлені можливі гендерні відмінності. У третьому розділі проведений аналіз заробітних плат залежно від категорій посад, що дозволить виявити можливі відмінності у рівні оплати праці між різними групами посад. Четвертий розділ присвячений динаміці зарплат держслужбовців за регіонами, що дозволить виявити територіальні відмінності у розмірах виплат.

Щодо особливостей даних з декларацій:

Дані для дослідження зібрані за допомогою АРІ з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020–2023 роки. Загалом для аналізу відібрані понад 688 тисяч декларацій осіб, які визначили, що їх посади належать до категорії «Посада державної служби».

Дані декларацій заповнюються великою кількістю людей персонально, містять помилки, зокрема технічні, в частині визначення суми заробітної плати, отриманої державними службовцями, а також в інших розділах.

З метою приведення даних зарплат до коректних значень, була здійснена розмітка 10 000 декларацій для визначення таких, які містять помилки.

На основні розміченого набору даних декларацій за допомогою алгоритму машинного навчання Random Forest побудована прогностична модель, яка оцінює наявність помилок в деклараціях.

Ідентифіковані понад 1 500 декларацій, які містять помилки в сумі заробітної плати, отриманої державним службовцем за рік. До цих декларацій були застосовані відповідні понижуючі розрядність коефіцієнти.

Заповнення відсутньої інформації в деклараціях щодо регіону, в якому працює державний службовець, здійснювалося за умови, якщо для установи, в якій працює декларант, в загальному наборі декларацій визначено місце розташування.

Визначення гендеру декларанта здійснювалося відповідно до імені та по батькові.

Представлений аналіз можна використовувати виключно з метою оцінки загальних тенденцій та інших особливостей, оскільки дані декларацій містять помилки, які можуть впливати на остаточні показники. Проте, враховуючи закон великих чисел та чималу кількість декларацій у вибірці, можна стверджувати, що середні значення показників мають відповідати дійсності.

З метою коректного відображення даних при аналізі необхідно провести верифікацію всіх даних декларацій.

Текст дослідження за посиланням

https://fiscalcenter.org/project/2024salaryinwarperiod

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version