Вівторок, Липень 2

У квітні жителі Житомирської міської громади отримали платіжні квитанції за вивезення побутових відходів із додатковою графою — за сплату послуги “Переробка сміття”. Її вартість у тарифі становить майже 13 гривень на одну людину. За словами керівника міського управління житлового господарства Андрія Гуменюка, це пов’язано із тим, що у Житомирі запрацював сміттєпереробний завод.

Суспільному посадовець розповів, що відтепер, окрім вивезення сміття, враховуватимуть його переробку, а також захоронення відходів. І за це завод братиме плату. Тариф, який включає додаткову послугу, затвердили у 2022 році, але через повномасштабне вторгнення військ РФ на територію України не ввели у дію.

“Щодо суми оплати за захоронення відходів, то буде мінус. Бо якщо раніше захоронення коштувало 3 гривні 40 копійок, то зараз це має бути 15 копійок має бути. Тобто маємо зменшення ціни за захоронення, але більшу — за переробку. Це пов’язано із роботою нашого міського полігону твердих побутових відходів. Підприємство працює з 1957 року. Воно давно відпрацювало власний ресурс. І на сьогодні розглядається питання про його рекультивацію”, — сказав Андрій Гуменюк.

Зі слів керівника ТОВ “МС Соціальний проєкт” Сміттєпереробний завод” Євгенія Бараха, тариф на переробку сміття формується із показників глибини переробки, об’ємів переробки, видатків на зарплату працівникам, обслуговування сміттєвозів, вартості палива, електроенергії та інших ресурсів, які підприємство використовує для перероблення сміття. Діючий тариф за перероблення одного кубічного метру сміття на підприємстві становить 70 гривень. А відтак на одну людину в місяць це виходить майже 13 гривень.

“Відповідно до сучасних цінових тенденцій після того, як ми зробимо всі потрібні переналаштування, — питання коригування тарифу буде стояти на порядку денному дуже гостро. Адже логічно, що тариф на переробку не може бути меншим за тариф на захоронення. Тоді сенс переробки взагалі втрачається. І що — знову повертатися до захоронення відходів? Цей тариф був погоджений ще у 2018 році — відповідно до цін 2018 року. А сьогодні —2024 рік. І щонайменше курс долара та євро, в яких я брав банківські кредити на обладнання, інші. Окрім того, сьогодні паливо в іншій ціні, аніж 6 років тому. І мінімальна заробітна плата сьогодні не така. Тобто всі складові показники тарифу інші”, — розповів Євгеній Барах.

Також керівник підприємства сказав, що нинішній тариф — 13 гривень не покриває витрати заводу, а відтак після монтажу нового обладнання та збільшення потужності на заводі ініціюватимуть його збільшення.

Житомирянка Лариса сказала, що вона особисто не проти підвищення тарифу на вивезення та перероблення сміття.

“Нехай підвищують. Головне, щоб це сміття переробляли, щоб воно не складувалось довкола на полігонах. Тож, нічого тут страшного немає”, — розповіла Лариса.

Зі слів іншого жителя Житомирської громади Віктора, підвищення тарифу на таку суму не дуже позначиться на сімейному бюджеті.

“Зараз такий рівень життя, що у людей кожна копійка на рахунку, але все ж це не така вже й серйозна сума. Можна один раз кави не випити, наприклад, і все. Це на краще. Так вся Європа робить. Це цивілізований шлях. І, думаю, що ця сума повністю виправдана”, — пояснив свою позицію житомирянин Віктор.

Раніше Суспільне писало, що, починаючи із 2024 року, в Житомирі в експериментальному режимі запрацював сміттєпереробний завод. На підприємстві відходи очищають, сортують на переробляють. До кінця року планують розширити виробничі потужності.

19 березня в інтерв’ю Суспільному керівник сміттєпереробного заводу в Житомирі Євгеній Барах розповів, що підняття тарифів на вивезення та перероблення сміття переглянуть після завершення опалювального сезону.

Джерело

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version