П’ятниця, Вересень 20

Ветерани російсько-української війни читали твори Василя Сухомлинського. Літературна зустріч — складова щорічного урбаністично-культурного заходу «Майстерня міста Житомира», приурочена до Дня захисників і захисниць України та дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського.

Читання проходили у родинному колі — декламували батьки з дітьми. Розпочав Михайло Сліпченко заступник голови ГО «Житомирська обласна спілка учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни «Українська військова організація» з донькою Мирославою. Він зазначив, що таке родинне свято не тільки сприяє повноцінній інтеграції захисників до суспільства, а й підкреслює важливість образу ветерана.

Голова організації Костянтин Чередник з сином Дем’яном озвучили «Лист до сина». Військові читали одноособово та дуетом. Читання гармонійно доповнювала музика. Виконавиця пісень у супроводі гітари Лариса Бойко запропонувала власні композиції на слова місцевих авторок Світлани Штатської та Марії Зіновчук.

Продовжили «без краваток» вільним мікрофоном, під час якого ділились власними творами. Один з учасників «Бурштин» вразив теплими рядками, які присвятив мамі.

Ідейною натхненницею події стала секретарка Житомирської міської ради Галина Шиманська: «Вектор сьогоднішнього заходу направлений саме на патріотичне виховання, обʼєднання мешканців громади, а ще допомогти нашим учасникам бойових дій заявити про себе».

Рефлексією зустрічі стала «фотосушка» патріотичних розмальовок та зворотній зв’язок з учасниками заходу, мешканцями мікрорайону. Останні не тільки озвучували враження на мікрофон, а й записували їх на спеціальному стенді.

Читання завершилися спільними фото, солодкими подарунками для дітей та поділом хлібу, про значення якого так багато писав Василь Сухомлинський.

Додамо, що місцем читань обрали сквер «Незламних житомирян», щоб підкреслити незламний дух нашої нації. Захід пройшов за підтримки Житомирської міської ради, управління культури міста, «Агенції розвитку міста» та ГО «УВО». Зустріч провела просвітянка, молодша наукова співробітниця Житомирського обласного літературного музею Людмила Заліщук.

Фото зі сторінки ЖМР та соціальних мереж.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version