Ім’я житомирського письменника Сергія Храпчука відоме поціновувачам літератури. Нещодавно побачила світ нова книжка автора «Веселі звірятка». Це справжній подарунок для дітлахів, з віршиками, загадками та розмальовками. Спілкуємося з Сергієм Храпчуком для читачів сайту «Житомир Щодня».

– Пане Сергію, дозвольте розпочати розмову з привітання. Що надихнуло вас написати нову книжку для дітей?

– Ідея створити розмальовку із загадками прийшла до мене вже досить давно. Я люблю тварин. У дитинстві тримав домашніх улюбленців, тому маю неабиякий досвід спостереження за ними. А ще в їхній поведінці помічаю цікаву схожість з людьми, а в людей схожість із тваринним світом. Помічені асоціативні моменти я закарбував ще в 2020 році у риму – створив цілий віршований асоціативно-гумористичний цикл про звірів. Саме тоді одинадцять віршиків, які були перекладені мною з цього російськомовного циклу, увійшли в першу віршовану збірку для дітей «Кумедні звірятка». Ілюстрації до цієї книжечки, як і для багатьох інших, зробила житомирська мисткиня, яка нині мешкає у Австрії, Олена Славова. Діти люблять тварин, а мені хотілося зробити для них щось особливе, що було б не лише розвагою, а й навчальним матеріалом. Звідси й виникла ідея поєднати вірші, загадки та розмальовки. А нова книжечка «Веселі звірятка» є продовженням цього захоплюючого процесу.

– Це чудова ідея! А як ви обирали тварин, про яких писали загадки?

– Спочатку я обирав тварин, які є популярними та знайомими дітям, але потім спало на думку додати менш відомі та екзотичні види, щоб розширити дитячий кругозір. Кожна загадка побудована так, аби підкреслити особливі риси чи поведінку тієї чи іншої тварини. А в деяких віршах навпаки: показати певні дії людини, які схожі на поведінку певного представника фауни. Такі собі асоціації, або сатиричні аналогії…

– Ваша розмальовка включає вірші. Чи важко було писати їх так, щоб вони були зрозумілими та цікавими дітям?

– Скажу відверто, що деякі вірші були справжнім викликом! Але мені сподобалося працювати над ними. То було своєрідне самонавчання, бо довелося вивчити та переосмислити багато матеріалу. Стосовно будови віршів, то я намагався використовувати прості слова та рими, які легко запам’ятовуються. Важливо було зберегти ритм і мелодію, щоб діти з радістю їх читали.

– Чи мали ви на меті певні освітні цілі, створюючи цю розмальовку?

– Так, я хотів, щоб діти не лише розважалися, а й дізнавалися нові факти про тварин. Завдяки загадкам і віршам, вони можуть розвивати свою уважність, креативність і логічне мислення.

– Ви долучали дітлахів до процесу написання і чи було тестування якості написаного?

– Завжди активно залучаю своїх дітей до «тестування» загадок і віршів. А ще малечу знайомих, яка є переважно такого ж віку, під який я «підлаштовую» свої тексти. Саме вони і були моїми першими критиками та мотиваторами. Їхні відгуки допомогли вдосконалити текст, щоб він був ще більш захопливим і зрозумілим.

– Який був Ваш улюблений момент при створенні цієї книжечки?

– Я сказав би, що найцінніший був той момент, коли після прочитання віршика діти надзвичайно дивувалися. Говорили, що цікаво та що навіть не уявляли, що герой вірша може бути представлений у такому специфічному вигляді. Деякі одразу згадували своїх друзів та однокласників, а дехто навіть себе. Їхні посмішки та захоплення – найкраща нагорода для мене.

Які плани на майбутнє?

– У мене багато нових ідей, над якими я працюю. Хочу створити цілу серію книжок про різних тварин, де діти зможуть дізнатися більше про їхнє життя і звички. Також є декілька розпочатих та вже завершених проєктів, які просто чекають свого часу. Сподіваюся, що вони теж стануть улюбленими для малечі.

– І наостанок, що б ви порадили батькам?

– Я рекомендую батькам залучати дітей до спільного читання та обговорення загадок. Це не лише розвиватиме їхню уяву та знання про тварин, але й створить чудову і затишну сімейну атмосферу. Моя книжка стане їм у нагоді.

– Дякую вам за цікаву розмову! Бажаємо вам успіху і натхнення у подальших творчих проєктах.

– Дякую за вашу увагу та зацікавленість моєю творчістю!

Фото Сергія Храпчука.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Exit mobile version