Неділя, Червень 30

Незвичайний майстер-клас з писанкарства пройшов 17 квітня у Житомирському обласному літературному музеї. Відвідувачам запропонували долучитися до старовинного мистецтва воскового розписування яєць, додавши до нього літературних ноток. Недаремно зустріч назвали «Віршували писаночку»…

Майстер-клас проводила заслужена працівниця культури України, майстриня народної творчості, лавреатка обласної премії ім. Л.Українки Галина Ямчинська. Галина Володимирівна детально розповіла про прадавні символи, які зображують на яйцях, навчила наносити віск писачком та розкрила правила фарбування писанок.

— Говорити про писанкарство надзвичайно тяжко. Воно настільки старовинне, що треба починати спочатку з символів, які присутні у писанці, у вишивці. Людина насамперед має знати символи, їх значення і тільки потім думати, що з них створити. Оскільки писанка мала сакральне, обрядове значення, то потрібно з цим теж знайомити. Коли людина починає розумітися в цьому, лише тоді приступати до писанки. Говорити, що це не тільки гарний сувенір у наш час, але все таки маленьке сонечко, яке нам допомагає жити. В цей день, коли люди діляться добром, дарують один одному гарні побажання у вигляді писанки — це має велике значення, — каже пані Галина.

За словами Галини Ямчинської, вона не так давно проводжу майстер-класи з писанкарства. Більше завжди займалася витинанкою, однак і вона має ці символи. Починала з обклеювання яйця витинанкою. І тільки після цього стала писати воском.

Учасники майстер-класу почали з азів, адже більшість писали воском вперше. Особливого настрою додало римоване слово. Молодша наукова співробітниця музею Людмила Заліщук не тільки розповіла міфи та легенди про яйце, а й зачитала вірші Ігоря Калинця та Ніни Талько-Петрук. На прохання організаторів, учасниця майстер-класу, поетеса Олена Васянович спеціально для зустрічі написала поезію та пісню про писанку. Пісню, яку вона заспівала акапельно, слухачі попросили виконати «на біс».

«Віршування писаночок» закінчилась фотосесією та побажаннями продовжити цікаві заходи в стінах Житомирського обласного літературного музею.

Фото зі сторінки музею у фейсбук.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version