Середа, Листопад 27

Дійсно, коли йдеться про емоційне виснаження, передусім ми думаємо про свою професійну діяльність: «не можу більше працювати в такому ритмі», «немає ресурсу виконувати цю задачу», «я вже нічого не хочу, набридло» і так далі.

Однак сьогодні питання постійного стресу, інформаційного перевантаження, втрати відчуття сенсу — це явища, притаманні буквально всім українцям, незалежно від професійної діяльності.

Перший і основний симптом, який дає змогу запідозрити емоційне вигорання — втома, яка не минає після відпочинку. Людина може відзначати, що прокидається вже втомленою. Також спостерігається емоційне вихолощення, виснаження, зниження емпатії, прояви цинізму та агресії. Іноді навіть до тих, кому нещодавно людина сильно співчувала.

У тексті про емоційне вигорання  (https://berezhy-sebe.com/pro-emotsiine-vyhorannia/ )від соціального психолога Іллі Бачуріна читай більше про ознаки цього стану та які існують способи дати собі раду.

Як відрізнити вигорання від перевтоми чи стресу?

Основним критерієм є відновлення. Якщо людина повноцінно відновлюється після відпочинку або вихідних, йдеться здебільшого про перевтому. У випадку емоційного вигорання відновлення не наступає.

Зазвичай перша стадія вигорання зовсім не схожа на виснаження. Навпаки — це виглядає як кураж, ейфорія, трудоголізм, людина пірнає в якусь діяльність із головою. Таким чином намагаючись впоратись зі стресом, приборкати тривогу або досягти відчуття реалізації. У цьому пориві тривожним сигналом є ігнорування людиною інших важливих сфер свого життя.

Читай матеріал (https://berezhy-sebe.com/pro-emotsiine-vyhorannia/ ) і будь уважним/ою до власних відчуттів, щоби вчасно помітити загрозливі зміни.

Бережи себе

Платформа доказової інформації про здоров’я від INSCIENCE

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version