Середа, Листопад 27

Жінку викрили у хабарництві, пов’язаному з встановленням групи інвалідності для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Її затримали у центрі міста під час отримання частини «подяки». Нині поліцейські проводять розслідування всієї протиправної схеми.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 53-річна житомирянка працює медсестрою в одному з лікувальних закладів міста. Вона підшукувала «бажаючих» уникнути призову до ЗСУ або демобілізуватись за станом здоров’я. Жінка пропонувала їм свої посередницькі послуги зауваживши, що без такої «допомоги» отримати необхідні документи неможливо.

Слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області спільно оперативниками Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції провели декілька етапів документування оборудок, в яких брала участь фігурантка.

Зокрема, до медсестри звернувся військовослужбовець, який через погіршення стану здоров’я під час служби на Донеччині, потребував обстеження та лікування. Вона взяла у нього медичну документацію та згодом запевнила, що знайомі лікарі можуть оформити йому документи про проходження лікування задніми числами. Надалі йому буде встановлена група інвалідності, однак це можливо лише за винагороду у 3 000 доларів.

Чоловік, усвідомлюючи впливовість медпрацівниці та зауваживши, що інакше матиме перепони, погодився на таку пропозицію. Вже згодом, після підтвердження готовності його документів, він передав медсестрі першу частину «подяки» – 50 тисяч гривень.

Ще за кілька місяців жінка зателефонувала військовослужбовцю та повідомила, що необхідно передати ще частину коштів для «вдалого» проходження МСЕК. Тож чоловік віддав медсестрі 70 тисяч гривень. За два тижні вона супроводила його для проходження комісії та призначила зустріч для отримання решти хабаря у 6 000 гривень.

19 серпня, під час отримання грошей, поліцейські затримали жінку у процесуальному порядку. Цього ж дня було проведено низку невідкладних обшуків, в ході яких вилучено майже 12 тисяч доларів, 100 євро, понад 173 тисячі гривень, кілька мобільних телефонів, документацію та чорнові записи.

Слідчі повідомили жінці про підозру у пособництві в проханні та одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи, з використанням наданого їй службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України). Триває подальше встановлення всіх обставин, у тому числі ролі та участі інших фігурантів протиправної схеми. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Відповідно до чинного законодавства таке кримінальне правопорушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version