За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру лікарю медзакладу у вимаганні й одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням службового становища та секретарю ЛКК поліклініки у пособництві у скоєнні такого правопорушення (ч. 3 ст. 368 КК України).
Завдяки спільним професійним діям обласної прокуратури, Управління СБУ в області та ГУНП в області 29.11.2024 викрито ще одну корупційну схему вимагання та одержання хабарів.
За даними слідства, обоє підозрювані вимагали та одержали неправомірну вигоду від військовослужбовця, який звернувся до них для продовження групи інвалідності у зв’язку із закінченням раніше встановленого терміну.
Так, хірург комунальної лікарні одного з міст області за виписку з медичної картки для підтвердження діагнозу поставив вимогу пацієнту – заплатити 10 тис грн. Неправомірну вигоду на зазначену суму одержав після виготовлення довідки.
Коли ж військовослужбовець приніс здобуту довідку у поліклініку, то секретар лікувально-консультативної комісії, яка передає документи на розгляд МСЕК, вимагала надати 2000 доларів США «гонорару» для неї та членів медкомісії. Одержавши обумовлену суму (частину у гривневому еквіваленті) повідомила чоловіку про прийняття комісією позитивного рішення.
Під час обшуків у фігурантів вилучено низку речових доказів, зокрема, медичні документи, готівку у доларовому і гривневому еквіваленті та отриману неправомірну вигоду.
Наразі перевіряється причетність до злочину інших службових осіб, вирішується питання щодо обрання фігурантам запобіжних заходів.
Досудове розслідування проводить ГУНП в області. Оперативний супровід забезпечує УСБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.