П’ятниця, Вересень 27

За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВОО3) імунізація рятує життя 2-3 мільйони дітей щороку. Зокрема вакцинація за календарем профілактичних щеплень допоможе зупинити тенденцію росту захворювання на кашлюк, а також запобігти новим випадкам захворювання на дифтерію й правець в Україні (https://tinyurl.com/bdd9jtm2).

Однак в уяві дітей щеплення – це в першу чергу укол, а вже потім щось корисне. Тому спільне завдання батьків і медиків – забезпечити відчуття комфорту і безпеки для дитини під час вакцинації.

Ми підготували шість порад медичним працівникам, як створити дружній простір для дитини під час вакцинації, сформувати позитивні асоціації та довіру до лікарів.

Створіть комфортне середовище

Місце проведення вакцинації має бути затишним. М’яке освітлення, спокійна музика, іграшки і присутність батьків/опікунів допоможуть дитині почуватися в безпеці.

Як спілкуватися з батьками

Діти зазвичай перебувають у тісному емоційному зв’язку зі своїми батьками або опікунами, тому важливо, щоб між лікарем і дорослими, які супроводжують дитину, встановились довірчі відносини. Спілкування між медиком та батьками або опікунами повинно відбуватися в атмосфері взаємної поваги та розуміння. Лікарю слід створити приємну атмосферу, а також спершу вислухати батьків чи опікунів.

І дорослі, і діти можуть боятися вакцинації з різних причин: попередній негативний досвід, неправдива або перебільшена інформація про негативні наслідки щеплення, родинні упередження чи нерозуміння принципу дії вакцини.

Незалежно від того, що викликає ці страхи, медик повинен з повагою вислухати всі питання, без критики чи емоційних реакцій, а потім спокійно надати правдиву інформацію.

Головним завданням медпрацівника є сприяння співпраці та залученню всіх учасників процесу. Наприклад, варто підтримати, якщо один із дорослих вирішить зробити щеплення разом із дитиною, щоб показати, що це не так страшно, як здається.

Підготовка до вакцинації дітей до трьох років

Перед щепленням важливо поговорити з батьками або опікунами і пояснити, що найкраще приводити дитину, коли вона не сонна і не голодна.

Маленькі діти реагують на емоційний стан дорослих, тому потрібно зберігати спокій і впевненість. Усміхніться дитині тепло і встановіть зоровий контакт. Слід, щоб ваші очі були на рівні очей дитини – це допоможе їй заспокоїтися.

Підготовка до вакцинації дітей старших трьох років

Зі старшими дітьми потрібно вести діалог. Обговоріть із ними, що таке вакцинація і чому вона важлива, використовуючи прості та зрозумілі слова. Наприклад, можна пояснити, що вакцина захищає нас від хвороб, як ППО, яка пильнує і оберігає нас від загроз.

Техніки заспокоєння

Якщо дитина сильно нервує, можна використати техніку усвідомленого дихання для відновлення її емоційної рівноваги. Простягніть долоню з розчепіреними пальцями та попросіть дитину уявити, що пальці – це свічки. Разом зробіть глибокий вдих і на кожному повільному видиху «задувайте свічку», загинаючи по одному пальцю.

Винагорода після вакцинації

Після щеплення вручіть дитині маленьку винагороду, таку як веселий стікер або значок «Хоробрий малюк», або ж невелику іграшку. Можна заздалегідь підготувати коробочку з різними іграшками, щоб дитина могла самостійно вибрати собі подарунок. Позитивні емоції, пов’язані з винагородою, допоможуть сформувати в дитини хорошу асоціацію з вакцинацією.

Також нагадуємо, що раніше Центр громадського здоров’я публікував поради для батьків, як перетворити вакцинацію на цікаву пригоду, – https://tinyurl.com/4zxzj57w.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version