Вакцинація допомагає зберегти до 4 мільйонів дитячих життів.

95% вакцинованих людей у спільноті — це надійний захист від спалахів та епідемій інфекційних вакцинокерованих хвороб (таких, яким можна запобігти щепленням). Так формується «колективний імунітет». Тож коли ми захищаємо себе та малюків, то дбаємо ще й про тих, хто ще не встиг зробити щеплення та тих небагатьох, у кого є реальні протипокази до вакцинації.

Щеплень направду багато. Як зрозуміти, які з них варто робити вже з перших днів життя? Для цього було розроблено Національний календар профілактичних щеплень.

Згідно із ним, Національна служба здоров’я України оплачує вакцинацію від 10 інфекцій. Потрібних щеплень від небезпечних хвороб насправді більше – від пневмококової інфекції, вірусу папіломи людини, гепатиту А тощо. Та наразі наша держава спроможна гарантувати тільки ці 10 щеплень. Решту варто зробити власним коштом.

Самі визначення вакцин як «обов’язкові» та «необов’язкові» є хибними. Адже інші країни мають набагато більше вакцин у своїх національних календарях.

Переходь на сайт і читай повний матеріал (https://berezhy-sebe.com/yak-zakhystyty-dytynu-vid-khvorob/ ) від педіатрині та дитячої інфекціоністки Олени Луцької (https://www.instagram.com/olenalutska/ ).

Зберігай чеклист і ділись матеріалом зі знайомими. Пам’ятай: вакцини рятують життя. Ми маємо подбати про здоров’я наших дітей із перших днів їхньої появи на світ. Особливо зараз, коли небезпек для життя так багато.

Платформа доказової інформації про здоров’я від INSCIENCE

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version