П’ятниця, Жовтень 18

Європейська федерація журналістів (EFJ) закликала українську владу переглянути формат телемаратону «Єдині новини», назвавши його неефективним використанням ресурсів та шкодою інформаційній безпеці.

Про це йдеться в заяві організації.

Як зазначає EFJ, на початку повномасштабного вторгнення росії ініціатива шести українських телеканалів об’єднати зусилля для виготовлення спільних випусків новин сприймалася позитивно. Проте через два роки великої війни формат передач майже не змінився, що робить їх усе менш актуальними та менш інформативними, вважають європейські журналісти.

У EFJ додають, що той факт, що кілька головних телеканалів України продовжують вести спільні випуски новин 24 години на добу, «серйозно знижує кількість та якість інформації», яку отримують українські глядачі. На думку європейських медійників, це підштовхує українців звертатися до анонімних Telegram-каналів, щоб почитати те, що вони сприймають як «справжні» новини.

Проте джерела, якими користуються анонімні Telegram-канали, часто неможливо визначити, як і їхніх спонсорів. Цей відхід від професійних ЗМІ створює серйозну загрозу інформаційній безпеці України, наголошують у EFJ.

Тож організація закликає українську владу переглянути формат телемаратону або закрити його взагалі.

Що ще кажуть у EFJ?

Європейська федерація журналістів згадала про випадки стеження за журналістами, зокрема за редакцією Bihus.Info, а також спробу тиску на журналіста «Слідство.Інфо» Євгена Шульгата.

Крім того, у EFJ розкритикували чинну систему акредитації журналістів у зоні бойових дій.

Що з телемаратоном?

На телемаратон та іномовлення України у 2024 році з державного бюджету спрямують понад 1,5 млрд гривень.

Водночас результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показали, що довіра до телемаратону «Єдині новини» продовжує знижуватися.

Так, якщо між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, знизилася з 69% до 48%, то до грудня 2023 року показник знизився до 43%.

Станом на грудень 2023 року баланс довіри-недовіри все одно залишався позитивним — тобто було більше тих, хто довіряв телемаратону.

Утім, у квітні голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що телемаратон доведеться завершити, якщо впродовж 2024 року він не змінить формат.

ДЖЕРЕЛО

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version