Вівторок, Квітень 8

З 2027 року в Україні стартує реформа старшої школи. Наразі в мережі є багато інформації, яка не відповідає дійсності або є неточною. МОН пояснює, що насправді змінить реформа старшої школи, а що ні.

Реформа старшої школи передбачає:

 вибір учнями профілів і предметів і курсів;

 для впровадження реформи потрібно змінити мережу закладів освіти. Старші учні мають вчитися у великих ліцеях: що більше учнів на паралелі, то більше груп можна створити для вибору профілів і предметів/курсів;

 найкраще, якщо ліцеї будуть відокремленими. Адже старшокласники потребують інших підходів, аніж молодші учні, а спосіб організації навчання може бути іншим (наприклад, змінні групи замість класів, вивчення одного предмета в межах семестру за модульним принципом тощо).

Що НЕ змінює реформа:

Гімназії й початкові школи (1–9, 5–9, 1–4 класи) НЕ ЗАКРИВАТИМУТЬ. Проте пропонується змінити тип окремих закладів освіти. Деякі з них стануть ліцеями (навчатимуть переважно старшокласників), інші – гімназіями та початковими школами.

Де будуть вчитися діти, які не зможуть продовжити навчання у своїй школі?

 Якщо дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка стане відокремленим ліцеєм (матиме тільки 10–12 класи) – вона зможе продовжити навчання в 1–9 класах в іншому закладі освіти своєї громади.

 Якщо дитина вчиться в 1–9 класах школи, яка буде гімназією (матиме тільки 1–9 класи) – вона довчиться до 9 класу в цій школі, а продовжити навчання зможе в ліцеї своєї чи іншої громади.

 Більше про реформу старшої школи дивіться тут https://t.me/uriad24/10346

Уряд online

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version