Вівторок, Листопад 26

У Житомирській обласній філармонії відтепер можна не тільки послухати концерти «Ореї», «Льонка» та «Древлян», а й «доторкнутися до історії легендарного приміщення. Так, під час однієї з екскурсій до філармонії завітав і журналіст «Житомир Щодня».

Не тільки споруда обласної філармонії, а й історія її будівництва оповиті легендами. Донедавна серед шанувальників культури ширився переказ про те, що російський імператор Алєксандр буцімто чи то здуру чи то сп’яну переплутав ескізи і дав добро на камінний театр у Житомирі. Така історія чудова і горда для нас житомирян. Адже за тим же переказом у Києві з тієї ж причини побудували дерев’яний театр замість камінного. Щоправда, згодом з’ясувалося, що ця історія – не більше ніж вигадка. А насправді на будівництво театру (теперішня філармонія) скидалися самі житомиряни.

Подробиць будівництва, безліч історій із цим пов’язаних переповідати не будемо. Завітайте на екскурсію до обласної філармонії і дізнаєтеся чимало цікавого не тільки про саму будівлю, а й про рідне місто. Ваш екскурсійний гід,  заслужена артистка України Катерина Стрєльцова розповість вам про виникнення Житнього ринку, де співав Шаляпін у Житомирі. А ще ви дізнаєтеся майже все про 2 відомих житомирян, чиїми прізвищами названі вулиці у центрі Житомира. Мова йде про Святослава Ріхтера та Івана Сльоту.

Тож гайда у філармонію на екскурсію. Вартість квитка становить всього 100 гривень. За ці кошти ви зможете не тільки оглянути будівлю із понад 160-річною історією, а також доторкнутися до рояля, на якому грав Святослав Ріхтер, побачити автентичні металеві сходи понад 100-річного віку та почути запис голосу легендарного Івана Сльоти.

Стежте за анонсами заходів філармонії на сайті закладу. Також підписуйтеся на Телеграм-канал філармонії, а також Facebook та Instagram. Збережіть собі також телефон концертного відділу філармонії: (093)390-68-34.         

Заслужена артистка України Катерина Стрєльцова зустрічає відвідувачів біля входу.
Так звучить рояль Святослава Ріхтера під дорослими руками.
А так – під дитячими…
Стеля зали філармонії розписана наново, але за старими мотивами.
Під стелею зали філармонії знайшли прихисток амури та купідони.
Деякі інструменти з музею ансамблю «Льонок» є автентичними і унікальними.
У складі ансамблю «Льонок» був навіть свій оркестр…
Дітлахам найбільше імпонує барабан «Льонка»…
Ці сходи є ровесниками самої філармонії і виплавлені у Житомирі.
Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version