Середа, Листопад 27

З початку року заступники начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка отримали 2 мільйона гривень зарплат із преміями. Це при тому, що уряд та парламент щодуху намагаються просунути новий податковий кодекс, який вчергове «закрутить гайки» малому та середньому бізнесу. Мотивація: не вистачає коштів на армію.

Досить дивною, якщо не цинічною, є озвучена мотивація. Адже якщо до початку повномасштабної війни всім без винятку адміністраціям та радам були встановлені обмеження на кількість заступників, то після 2022 року їх число почало рости як гриби після дощу. Так, майже у всіх без винятку областях кількість заступників голів ОВА складає не менше 5 осіб. І кожен з них, якщо судити з зарплат чиновників Житомирської ОВА, отримує в рік не менше 1 мільйону гривень зарплати. Важко зрозуміти, навіщо під час війни вводити окрему посаду заступника з цифровізації із зарплатою у щонайменше 1 мільйон на рік… І навіщо кожній військовій адміністрації 5 заступників. Наприклад, Чернівецька, Івано-Франківська, Тернопільська та, зверніть особливу увагу, Донецька ОВА мають менше 5 заступників.

Згідно з даними з офіційних сайтів обласних адміністрацій, найменше заступників, всього 2, у Тернопільській ОВА. У Чернівецькій обласній військовій адміністрації кількість заступників начальника ОВА складає 3. По 4 заступники у Івано-Франківській, Луганській та Донецькій обласних адміністраціях. Примітно, що на сьогодні Донецька та Луганська область є частково окупованими.

Згідно із інформацією наших колег із «Суспільного Житомир», майже всі 5 заступників Бунечка отримали в середньому близько півмільйона гривень зарплати. Лише близько 89 тисяч отримав новий заступник начальника ОВА з так званої цифровізації Костянтин Лопушанський. Адже його призначили лише у червні місяці.

Попри найменший стаж роботи на посаді заступника, останній отримав найбільшу премію ‒ понад 30%. В той час, коли інші заступники одержували від 6 до 15% премії. Найвищі місячні суми зарплати були нараховані першій заступниці начальника ОВА Наталії Остапченко — понад 149 тисяч у квітні та «заму по силовиках» Олександру Федько — понад 139 тисяч у червні.

Від себе замість зміни податкового кодексу можемо запропонувати варіант економії бюджету. Так, перший заступник керівника обласної адміністрації Наталія Остапченко. Саме вона має заміняти Віталія Бунечка у випадку його раптової хвороби чи якогось форс-мажору. Однак у інший час вона заслаба могла би виконувати якісь із функцій, покладених на інших заступників. Навряд чи вона могла би займатися питаннями Олександра Федька, який, згідно із посадовими інструкціями, опікується співпрацею із силовими ораганами та військовими. Співпраця Федька з військовими заслуговує на окреме розслідування, але… Схоже, що, на відміну від тієї ж Тернопільської ОВА, у Житомирській навіть не думають про оптимізацію. Набагато легше покласти фінансовий тягар виплат зарплат Бунечку і його
«міньйонам» на малий та середній бізнес.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version